Інфекціоністка назвала симптом, який свідчить про легку форму коронавірусуРазом із ним, каже Голубовська, пацієнти можуть спостерігати спотворення смаку. 

До 86% пацієнтів, які скаржаться на втрату нюху, переносять респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у легкій формі.

Про це лікарка-інфекціоністка, позаштатний спеціаліст МОЗ України Ольга Голубовська розповіла на своїй сторінці у Facebook.

“Те, про що я вже з травня місяця кажу своїм пацієнтам – якщо ви втратили нюх, з великою ймовірністю у вас не буде важкого перебігу захворювання”, – написала експертка.

За її словами, окрім втрати нюху пацієнти також можуть спостерігати дисгевзію або спотворення смаку.

“Наприклад, будь-яка вода, зокрема з крана, здається солодкою, – додала Голубовська. – Те саме можна сказати про діарейний синдром із тим застереженням, що він сам по собі може бути досить виснажливим. Тому – “втратив нюх”, радій, що не втратиш сатурацію”.

Раніше фахівці з патофізіології, інфекційних захворювань та імунології при Віденському медичному університеті провели дослідження та виявили ряд симптомів легкої форми коронавірусу. Серед них є “грипозні” і “простудні” ознаки та порушення роботи шлунково-кишкового тракту.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: