Газ, світло та сміття: українці, готуйтеся до нових тарифів


Цьогоріч літо здивує не тільки цінами на продукти, а й зростанням тарифів практично на все. Зокрема, з 1 серпня Кабмін планує підвищити тарифи на газ для промисловості та населення.

- джерело.

Це необхідно, щоб продовжити програму співпраці з МВФ. Вже у жовтні ціна на газ збільшиться майже вдвічі.

Що з тарифами на газ

Як йдеться у постанові уряду №187, тариф формуватметься за так званою формулою «Дюссельдорф +», тобто ціна на німецькому хабі + транспортні витрати та податки. Відповідна методика прописана у меморандумі з Міжнародним валютним фондом. Пише ukraine-live.

А тепер, увага: якщо зробити перерахунок за зазначеною формулою, то виявиться, що ціна на газ для населення в Україні повинна збільшитися майже на 70%!

При цьому кредитори зазначають, що готові пом’якшити вимоги, але для цього треба зрівняти вартість газу для населення і промисловості.

До прикладу, простим українцям НАК продає блакитне паливо за ціною 6,9 грн за кубометр, а промисловим споживачам – за 10,8 грн за кубометр. Причому вартість бізнесу змінюється щомісяця, минулої зими різниця в тарифах досягала 80%.

Українські чиновники зробили дві пропозиції валютному фонду. Перша – на соціальний обсяг палива залишити колишню ціну, а на «різницю» – підняти тариф до 11,47 грн/куб з жовтня.

Але, Фонд категорично проти такого варіанту. При цьому, як розповідають наближені до переговорного процесу джерела, другий сценарій передбачає: вже з жовтня кубометр газу без ПДВ будуть продавати по 8,822 грн.

Українські експерти кажуть, що через це може скоротитися споживання на 8,7 млрд, так як українцям доведеться економити. Наразі, остаточне рішення досі не прийнято.

Світло дорожчати не буде?

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, не планує підвищувати вартість електроенергії для населення найближчим часом.

Новий голова НКРЕКП Оксана Кривенко повідомила ЗМІ, що у «короткостроковій перспективі таке питання критично не стоїть», додавши, що комісії потрібен час для досконального вивчення цього питання.

Нагадаємо, останній етап підвищення цін для населення, згідно з цією концепцією, було проведено з 1 березня 2017 року, при цьому тарифи для населення зросли на 26-30% – до 90 коп./КВт-год при споживанні до 100 кВт-год на місяць і до 1,68 грн/кВт-год при споживанні понад 100 кВт-год.

Переробка сміття збільшить тариф за поводження з відходами

Запровадження системи роздільного сміття та переробки побутових відходів, аналогічних європейським, призведе до зростання тарифів на поводження з відходами для населення.

Про це заявив міністр екології України Остап Семерак, передає прес-служба уряду. Пише finance.ua.

«Якщо мова йде про роздільне збирання сміття, то папір, метал, пластик чи дерево — це ті ресурси, які компанії можуть забирати безкоштовно, і громадяни не будуть за це платити. Є якась частина сміття, за яку треба заплатити. Я розумію, що це непопулярне рішення, але ми повинні бути готові до підвищення ціни», — повідомив Семерак.

Він також додав, що наразі кожен громадянин платить не за переробку та утилізацію сміття, а за його транспортування та захоронення на сміттєзвалищах.

Читайте також:


Залишити коментар: