Ганебна самодіяльність, – у МВС закликали військкомати не роздавати масово повісткиПрезидент Володимир Зеленський продовжив воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні. Проте часто військкомати масово роздають повістки недосвідченим та немотивованим чоловікам, а це може погіршити ситуацію. У МВС вважають, що мобілізація має бути якісною, а не кількісною.

Пише - джерело.

Про це 24 каналу розповів радник міністра внутрішніх справ Віктор Андрусів.

ДО ТЕМИ Більше нема кого мобілізувати: ворог хоче відправляти на війну студентів з Донбасу

Чи достатньо в Україні резервістів та амуніції
Експерт наголосив, що Україна має достатньо ресурсів. Але, за його словами, потрібно розуміти, що ті бригади, які з перших днів воюють, треба виводити на відновлення. “Ми повинні робити ротації, бо люди навіть психологічно можуть не витримати такого навантаження”, – сказав Андрусів.

Він зазначив, що насправді зброї та форми достатньо. “Резервістів також достатньо, але є один момент – потрібно навести порядок у військкоматах”, – заявив радник міністра.

МВС закликає військкомати не роздавати масово повістки
Не можна “гребти” всіх підряд, бо багато мотивованих людей… Ці роздачі повісток є незаконними, адже людям вручають повістки без розуміння ситуації. Можливо, в якогось чоловіка 3 дітей, можливо, він інвалід тощо. Не можна вручати повістки на вулицях,
– наголосив Андрусів.

За його словами, це все ганебна самодіяльність військкоматів. “Наслідком такої мобілізації є багато відмовників, які кажуть, що вони не хочуть йти на передову. Навіть трапляються поодинокі втечі. Цього треба уникати”, – вважає він.

Радник міністра запевнив, що якщо у військкоматах є бажання пороздавати повістки, то можна робити це на блокпостах, де сидить багато озброєних космодесантників, чи в добровольчих формуваннях ОТГ, де теж є сильні організовані хлопці, які з перших днів хочуть воювати.

“Мотивація солдата – це найбільша зброя на війні. Адже такий солдат навіть з радянським озброєнням буде показувати результат, а немотивований навіть з “Джавеліном” цього зробити не зможе”, – підтвердив експерт.

На його думку, зараз головне завдання – підняти якість мобілізації, а не просто кількість.

В нас 400 тисяч людей пройшли війну ще у 2014 – 2015 роках на Донбасі. Це величезна армія людей, які вже були на війні. Я не розумію, для чого мобілізують якихось ІТ-шників, які не мають досвіду і зараз можуть мінімально рятувати нашу економіку. В той самий час багато АТОшників, ветеранів не задіяні,
– пояснив Андрусів.

Додамо, що указ про загальну мобілізацію в Україні затвердили ще 3 березня. На початку травня у ЗСУ повідомили, що зараз мобілізація проводиться з меншими темпами, оскільки її показники виконані на 100%. Подальше її продовження залежатиме лише від оперативної ситуації.

Російські військові мобілізовують чоловіків на окупованих територіях
Ворог примусово мобілізовує українців задля використання у війні проти України. Зокрема, кидають на війну мобілізованих бійців з окупованих частин Донеччини та Луганщини. Наприклад, 10 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що росіяни перекинули на територію України близько 500 таких чоловіків.
Окрім того, на території ОРДЛО чоловіків ловлять на вулицях, забирають із роботи, витягують із квартир та просто знімають з автобусів. Днями повідомили, що там командування противника планує залучати на війну студентів.
Також російські загарбники готуються до оголошення примусової мобілізації українців з південних міст в окупаційну армію. Зокрема, йшлося про Херсон, Бердянськ, Мелітополь та інші міста.
Водночас окупанти намагалися мобілізувати українських чоловіків у захопленому Ізюмі. Проте в них не вийшло примусити людей, ймовірно, ніхто не зголосився стати до лав російської армії.


Залишити коментар:


Останні новини: