Франківщині загрожує масштабна екологічна катастрофа


Ситуація навколо підприємства «Карпатнафтохім», що знаходиться в м. Калуш, Івано-Франківської області, загрожує масштабною екологічною катастрофою. Причиною цього стало повне ігнорування власниками підприємства, зокрема, народним депутатом від «Народного Фронту» Андрієм Іванчуком, норм безпеки працівників та невиплата відповідної зарплати, з врахуванням ризиків, небезпек та шкідливих умов праці.

Як повідомили працівники підприємства, кожного дня ситуація стає все більш загрозливою.

Вимоги трудового колективу щодо проведення атестації робочих місць з приводу фіксації шкідливих умов праці та відповідних виплат за них вже багато місяців поспіль блокуються адміністрацією.

Зокрема, серед працівників «Карпатнафтохіму» адміністрація поширює чутки, що атестація робочих місць не виявила ніякої шкідливості на робочих місцях працівників. А надбавки до зарплат мають також суттєво мають зменшити. Тим, хто мав 24% надбавки, мають її зменшують до 12%; а хто мав менше – до 8% або й 4%. Заощаджені, таким чином, кошти планують надати начальникам цехів.

Як повідомили активісти незалежної профспілки «Захист праці» на ТОВ «Карпатнафтохім», згідно планів власника підприємства планується із колишньої повної заробітної платні (погодинна оплата, премія, доплата за шкідливість) працівникам-нафтохімікам залишити тільки погодинну оплату, що еквівалентно 6-7 тис грн.

Також у власників підприємства є намір зменшити відпустку з 31 до 24 днів і повністю зняти усі дотації працівникам на харчування.
Оприлюднені плани адміністрації «Карпатнафтохіму» викликали в трудовому колективі протести. В одному з цехів вже близько 50 працівників з обох змін написали заяви на звільнення з підприємства за власним бажанням.

Незалежна профспілка «Захист праці», що діє на підприємстві, закликала працівників поки утриматися від масового самозвільнення, оскільки виникне серйозна загроза екологічної катастрофи всеукраїнського масштабу.

Як повідомили працівники «Карпатнафтохіму», вони мають намір у найближчі дні масово відмовитися від виконання будь яких робіт, пов`язаних із викидами небезпечних та отруйних речовин. Зокрема, вже зараз на підприємстві спостерігається масова відмова працівників від чистки будь-якого обладнання, що практично невідворотно призведе до аварійної ситуації на підприємстві та екологічної катастрофи.

Працівники «Карпатнафтохіму» заявляють про можливість початку масових акцій протесту та перекриття доріг, щоб не пропускати фури з продукцією. Розпочалося обговорення оголошення загального страйку на підприємстві і масового невиходу працівників на зміни.

Адміністрація «Карпатнафтохіму» та Андрій Іванчук на поступки працівникам-нафтохімікам не йдуть.

Сергій Лемешко

Джерело.

Читайте також:Останні новини: