До 170 тисяч гривень штрафу за авто на «євробляхах»


170 тис.грн штрафу за авто на «євробляхах»

В Україні настав кінець неконтрольованій кількості авто на європейських номерах.

Перший законопроект – Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів №8487, другий – законопроект Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України №8488.

Ці два законопроекти прив’язані одне до одного, оскільки законопроект №8487 набирає чинності лише після законопроекту №8488.

Другим законом Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України №8488 внесли зміни не лише до Митного кодексу, а й до ряду інших законодавчих актів.

Схвалена парламентом модель покликана з часом, а саме через 3-4 місяці після набрання чинності цих законів, вирішити проблему євроблях.

Тобто, власники автомобілів з іноземною реєстрацією матимуть можливість розмитнити їх відповідно за пільговою ставкою впродовж визначеного періоду – 90 днів з дня набрання чинності цих законів (за умови вчасного прийняття урядом необхідних нормативних актів).

Крім цього, мало хто звернув увагу, що за новими правилами Національна поліція отримує право зупиняти транспортний засіб з іноземними номерами для перевірки порушення митного режиму (а саме, для виявлення його передачі у володіння, користування або розпорядження особам, які не ввозили такий транспортний засіб на митну територію України.) А також, судячи зі змін до закону, поліція має отримати доступ до баз митниці щодоєвроблях.

Таким чином, будь-який автомобіль з іноземною реєстрацією можна буде зупинити для перевірки дотримання всіх правил дорожнього руху і у разі виявленні порушення – штрафувати.

Після кількох хвиль тотальних перевірок поліцією через 2-3 місяців дії цих законів, євробляхи, як масове явище, зникатимуть.

З 23 травня поліція має право зупинити будь-який автомобіль без української реєстрації та оштрафувати на суму до 170 тис.грн та конфіскувати авто. Закон вже прийнятий та підписаний.

Штраф нараховується залежно від кількості днів протермінування:
– за водіння авто на єврономерах – 8500 грн;
– за повторне за рік водіння – 17000 і заборона водити на рік;
– затримання розмитнення до 1 доби – 170 грн;
– 1-10 діб – 340 грн;
– 10-20 діб – 8500 грн;
– 20-30 діб – 85000 грн;
– від 30 діб – 170 000 грн або конфіскація авто.

Джерело.

Читайте також:Останні новини: