Читання, письмо і математику варто вивчати у школі, а не під час підготовки до першого класу, – педагогиня


Вивчаючи матеріал першого класу під час підготовки до школи, можна позбавити дитину можливості отримувати «радість пізнання».

Досить поширена думка, що раннє вивчення програми першого класу, допомагає дитині навчатися. Насправді такий шлях хибний і не дає гарантій успіху у школі, а от проблем може додати.

Пише - джерело.

Так вважає вчителька початкових класів та учасниця Global Teacher Prize Ukraine 2020 Галина Сищук, яка на своїй фейсбук-сторінці поділилась роздумами щодо того, що дитині краще розпочинати вивчати шкільну програму не до школи, а у школі.

Уявімо дитину, яка за рік, або два починає вивчати букви та вчиться обчислювати в межах десяти (тобто засвоює матеріал першого класу). При вступі до школи, батьки впевнені, що дитина дуже здібна до навчання і чекають гарних результатів. А вона в школу ходити не хоче, завдання виконує «з-під батога» і не здатна навчатися самостійно, – пише Галина Сищук.

Чому ж так відбувається?

Педагогиня зазначає, що відповідь на це питання ховається саме у підготовці дитини до школи. Адже вивчаючи з дитиною матеріал першого класу під час підготовки до школи, можна позбавити її можливості отримувати «радість пізнання»:

Діти підсвідомо постійно щось досліджують і пізнають. Це природний процес, стимулом якого є отримування задоволення від нових знань, відкриттів, досягнень.

Якщо позбавити дитину цих емоцій і створити умови багаторазового повторення одного і того ж матеріалу, то діяльність набридає, її хочеться уникати та на ній важко сконцентруватись.

За словами Галини Сищук, основною навичкою учня початкової школи є «навичка навчання». Тобто учні мають навчитись вчитись самостійно шукати шляхи подолання проблем, самоорганізовуватись і докладати зусиль.

Втім, вона вдається в питання чи докладаються зусилля, якщо матеріал вже був заздалегідь «розжований»?

Іноді у своєму бажанні створити кращі умови для навчання, ми робимо дітям «ведмежу послугу». Втім, я ні в якому разі не закликаю взагалі до школи не готуватися, тому що готуватись потрібно, але це необхідно робити правильно, – підсумовує вчителька.

До слова, педагогиня вкотре наголосила, що читання, письмо і математика мають бути у школі, а не до школи.

Читайте також:


Залишити коментар: