Чи потрібно в Україні робити обов’язковим щеплення від Covid-19: пояснення лікаряПоки складно зробити висновок про те, чи потрібно в Україні робити вакцинацію від коронавірусу обов’язковою на законодавчому рівні. Для цього в країні має проводитися епідеміологічний аналіз.

- джерело.

Про це розповіла в ефірі Апостроф Live на телеканалі Апостроф TV лікар-інфекціоніст Євгенія Менжуліна.

“Обов’язковий календар вакцинацій вміщує в себе більше особливо небезпечних інфекційних захворювань. Відносно коронавірусної інфекції: все одно є хвильова течія, є посилення циркуляції вірусу, зниження циркуляції вірусу. Тому повинен проводитися епідеміологічний аналіз, і тільки потім можна робити висновки про обов’язкову вакцинацію проти коронавірусу і включенні її в обов’язковий календар щеплень”, – уточнила вона.

Лікар звернула увагу на те, що вакцінація від грипу донині залишається рекомендованою, а не обов’язковою.

“Хоча від грипу ми щепимося щороку. Грип в нашій країні та інших країнах світу також є щороку. Тим не менш, у багатьох календарях ця вакцина залишається рекомендованою. Що стосується вакцини проти коронавірусу, то поки що ми ділимо шкуру невбитого ведмедя. Говорити про обов’язкове щеплення – покаже час і епідемрозвідка”, – завершила вона.

Читайте також:Останні новини: