Чому Порошенко хоче зірвати другий тур і як не дати йому це зробити: пояснення

Другий тур виборів президента України-2019 опинився під загрозою зриву через недоукомплектацію дільничих виборчих комісій (ДВК). 15 квітня – останній день, коли мають бути утворені дільничі комісії.


В чому суть проблеми?

У першому турі кожен з 39 кандидатів міг зареєструвати свого представника на комісії. У другому турі лише Петро Порошенко і Володимир Зеленський мають порівну подати кандидатури на дільниці.

До речі, на території Україні кількість дільниць складає близько 30 тисяч. Кількість членів ДВК для великих дільниць – 16 осіб (8 від кожного кандидата), для середніх – 14 осіб (по 7 від кожного), для малих – 12 (по 6 від кандидата). В цілому по Україні Порошенко і Зеленський мають подати по 200 тисяч чоловік для роботи на дільницях.

Однак виявилось, що людей катастрофічно не вистчає. При чому брак представників у ДВК є саме зі сторони Петра Порошенка. Наприклад, у Чернігівській області в цілому не вистачає 1800 чоловік для роботи на дільницях, у Дніпрі більше – 400. Серйозний недобір працівників від Порошенка є також у Житомирській, Одеській, Луганській, Закарпатській, Кіровоградській областях та у Києві.

Якщо кількість поданих від кандидатів кандидатур на членів ДВК є меншою від встановленої законом, відповідна окружна виборча комісія (ОВК) має доукомплектувати самостійно необхідну кількість на підставі пропозицій членів окружної комісії, що насправді малореально у нинішніх умовах. Доукомплектувати склади комісій можна за рахунок бюджетників тих установ, де розташовується дільниця. Але, в ОВК зазначають, що це все одно непросто, навіть незважаючи на те, що ця робота оплачується.

Читайте також:  Чому мій вибір – Зеленський: 18 концертів перед воїнами на фронті, більше 30 авто, гроші та ліки передано на допомогу. А найголовніше...

Якщо ДВК не матимуть кворуму, то взагалі можуть не відкритись, що зірве виборчий процес. Такий сценарій цілком реальний насьогодні.

Чому ж Петро Порошенко саботує створення ДВК?

Є дві причини.

По-перше, чинний президент просто шкодує грошей. Справа в тому, що на кожній дільниці 4 працівники мають отримувати орієнтовно по 4000 грн від держави, а решті платять самі кандидати. У Порошенка в першому турі люди у більшості випадків нічого не отримували, хоча платню у штабі БПП їм обіцяли. Відтак тепер ніхто не хоче мати справу з Гарантом.

По-друге, Петро Порошенко хоче зірвати вибори. Він усвідомлює, що його шанси у другому турі примарні і просто саботує роботу виборчих комісій.

Рішення проблеми

Ситуацію може врятувати команда кандидата Зеленського та ЦВК. Вони можуть своїми силами доукомплектувати комісії.

У штабі Володимира Зеленського вже звернулись до українців з проханням допомогти провести вибори президента і не дати Порошенку зірвати процес волевиявлення громадян, закріпленого в Конституції.

“Якщо ви хочете приєднатися і врятувати ситуацію, зателефонуйте в ОВК за місцем проживання і запитайте, чи потрібна допомога. Список ОВК:

https://www.cvk.gov.ua/pls/vp2019/wp055_npt001f01=720.html”, – йдеться у повідомленні Зе!Команди.

Джерело.