Жорсткий карантин, введений через пандемію коронавірусу в Україні, буде діяти протягом 17 днів – з 8 по 25 січня 2021 року.
Втім, багато хто поїхав на відпочинок у Карпати саме в перший день посиленого карантину: 8 січня біля відомого курорту Буковель утворилися черги з автівок.
“Перший день локдауну. Добре, що гірськолижним курортам дозволили працювати, можна постояти в кількакілометровій черзі на Буковель”, – написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Ярослав Іваночко.
На фото – кілька десятків машин, які стоять на засніжених дорогах поміж гір.
Крім того, людей багато й на самому курорті Буковель:
Як будуть працювати курорти Карпат під час локдауну
Гірськолижним курортам, таким як Буковель, Драгобрат, Мигове та Славське, під час посиленого карантину працювати дозволили, але з певними обмеженнями. Ресторани в готелях з 8 по 24 січня закривають до відвідування. Але самі готелі та гостьові будинку працюють.
Керівник одного з готелів на курорті Драгобрат Юлія Аврашко зазначає, що харчування гостям готелів нададуть. Але гостей з вулиці приймати не будуть. Ресторани працюватимуть тільки у форматі “на винос”, пояснює вона.
За словами опитаних РБК-Україна власників приватних вілл на курорті Буковель, місцеві підйомники роботу не змінюють: відкриті вони чи ні – можна перевірити на веб-камерах курорту в google-пошуку.
На відомому гірськолижному курорті Славське у Львівській області зараз відпочиває киянин Ігор Саєнко разом з сім’єю. У розмові з РБК-Україна він каже, що замовляє їжу в ресторанах на винос, харчуючись у номері.
“Ми зупинилися в приватному гостьовому будинку. Проблем з харчуванням немає в тому сенсі, що це та сама ресторанна їжа, але обідаємо і вечеряємо ми у себе в кімнаті, а не в закладі. Що стосується самої “гірськолижки”, то різниці в роботі до введення локдауну і після я не помічаю. Всі підйомники працюють, як і раніше“, – розповідає він.
Водночас на курортах будуть закриті катки та інші місця масового скупчення людей. Будуть закриті і ярмарки біля новорічних ялинок.
Санаторії закриваються, але екскурсії можна проводити
Туристам під час локдауну радять уважно перевіряти інформацію про роботу готелів в Карпатах: деякі закриті зовсім, інші працюють в обмеженому режимі, а інші зовсім не змінювали розкладу роботи й активно приймають гостей.
Більшість державних санаторіїв карпатського регіону на час локдауну вже закриті, говорить РБК-Україна Сергій Прокоп, гід-екскурсовод із санаторію “Карпатія” на Закарпатті.
“На цей час працюють переважно лише приватні готелі. Наявність місць треба перевіряти у кожному окремому випадку. Але державні – закриті. Точно знаю, що в нашому регіоні на час карантину припинили роботу санаторії, такі як “Шаян”, “Синяк”, “Сонячне Закарпаття”, – зазначає Сергій Прокоп.
Він нагадує, що транспортне сполучення у період локдауну з 8 січня в Карпатах та інших регіонах не заборонене. Відповідно, можна їздити на екскурсії: кількість людей не повинна перевищувати кількість сидячих місць в автобусах.
“Гіди готові працювати, це не заборонено. Головне – дотримуватися всіх карантинних вимог. Але річ у тому, що туристів дуже мало, і екскурсій зараз проводять вкрай рідко. Але природні парки й комплекси можна відвідувати вільно. Наприклад, можна поїхати на Синевир, подивитися скельний комплекс Тустань”, – додає гід.
“Ціни у Буковелі зростуть”
До речі, деякі готелі в Карпатах почали запускати рекламні кампанії в соцмережах, акцентуючись на карантині та пропонуючи знижки на проживання саме в цей період. “Проведіть локдаун в Карпатах”, “відпочиньте під час карантину в горах” – закликають на сторінках деяких готелів.
Така логіка готельєрів під час локдауну – цілком зрозуміла, каже заступник керуючого одного з готелів в Карпатах Світлана Зінченко. У готелях побоюються відтоку і без того невеликої кількості туристів, намагаються залучити акціями та “гарячими” пропозиціями.
“З іншого боку, такі курорти як Буковель можуть заробити на посиленому карантині навіть більше, ніж до нього. Судячи з кількості туристів, багато хто вирішив “перечекати” локдаун саме там. Ціни в Буковелі прогнозовано зростуть. Але в інших місцях залишаться вигідні варіанти: там, куди їдуть набагато рідше. Всі знають Буковель, але в Карпатах – немало інших цікавих місць”, – пояснює Світлана.
Заощадити під час відпочинку в горах можна, відшукавши житло в менш туристичних та не таких “розкручених” місцях, нагадує вона.