За даними Генштабу ЗСУ, Білорусь у рамках створення південного оперативного командування збільшує чисельність своїх збройних сил до 80 тисяч осіб.
Білорусь також і надалі надає свою територію для розміщення російського важкого озброєння та підрозділів, – зокрема ракетних комплексів «Іскандер», з яких завдавалися удари по Україні.
А в цей час режим Лукашенка посилює репресії проти журналістів та тих, хто засуджує агресію Росії проти України.
На 15 діб знову засуджено колишнього доцента Мінського лінгвістичного університету Наталію Дуліну. Менше місяця вона провела на волі, оскільки до цього також перебувала в ізоляторі за нібито «поширення екстремістських матеріалів» та за участь у «несанкціонованих масових акціях».
Є речі, які важливіші за страх
«Один омоновець підійшов до мене після того, як я говорила, що вас пошлють як гарматне м’ясо, і так далі. Він до мене підійшов і тихо сказав: «Я б цих бандерівців усіх передушив, а ти тварюка!» І він це сказав з такою щирістю», – згадує Наталія Дуліна.
Дуліна вийшла на антивоєнний протест 27 лютого. Жінку затримали, відвезли до міліції, а звідти до ізолятора на Окрестіна на 15 діб.
«У якийсь момент просто перестаєш думати про ризик і небезпеку, тому що є речі, які важливіші за страх. І будь-яка нормальна, порядна людина, яка розуміє, що таке добре, що таке погано, яка слухає своє сумління, і вона йому постійно нагадує про свою присутність. Він не може не відреагувати, незважаючи ні на що: на ризики, небезпеку тощо», – продовжує Наталія Дуліна.
Антивоєнні акції у Білорусі розпочалися з перших днів нападу Росії на Україну. Якщо раніше білоруські силовики затримували незгодних із політикою Олександра Лукашенка, то зараз опинитися в ізоляторі можна за посаду на підтримку України чи наклейку жовто-блакитного кольору.
Журналіста видання Intex Press Юрія Ганцаревича заарештували за те, що, за версією слідства, фотографував російську військову техніку на території Білорусі і пересилав знімки незалежним ЗМІ.
«Треба сказати, що це перший такий випадок, коли журналіста звинувачують в екстремістському формуванні саме за те, що він надсилав свої фотографії. Він не був членом цієї редакції. Людина просто надсилала свої фото, до неї дійшли, як відбувалося затримання, ми не знаємо «Як застосовувався фізичний вплив або щось, ми не знаємо. Але результат: він у СІЗО, йому пред’явлені звинувачення та стаття до шести років» ,– каже представник Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький.