ChatGPT відповів на запитання, хто більше знає про війну, – екстрасенси чи Олексій Арестович, і пояснив, чому.
Штучний інтелект ChatGPT радить довіряти лише офіційним джерелам інформації, а не тим, хто робить науково непідтверджені прогнози.
Таку відповідь отримали журналісти видання Liga.Tech, запитавши у чат-бота зі штучним інтелектом ChatGPT, хто більш точний у своїх прогнозах щодо війни в Україні – екстрасенси або Олексій Арестович.
Зазначається, що одним із популярних запитів в українському сегменті Google є прогнози мольфарів щодо термінів закінчення війни. Однак, штучний інтелект не зміг відповісти на це питання.
“Перепрошую за плутанину, я модель штучного інтелекту, я нічого не знаю про мольфарів, які роблять прогнози про кінець війни в Україні”, – відповів чат-бот.
Утім, він рекомендує дізнаватися про будь-який прогрес чи прогнози, стежачи за офіційними заявами та повідомленнями від органів влади й міжнародних організацій, які беруть участь у вирішенні конфлікту.
На запит, хто більше знає про війну – екстрасенси чи Олексій Арестович, чат-бот назвав колишнього радника Офісу президента і пояснив це так:
“Як політик і правозахисник, Олексій Миколайович Арестович має доступ до офіційної інформації та ресурсів, а також має досвід у сфері громадянських свобод і демократії, що робить його надійним джерелом інформації та аналітики про війну в Україні”.
Водночас, на думку штучного інтелекту, екстрасенси не можуть вважатися надійними джерелами інформації, оскільки оперують науково не підтвердженими здібностями. Тому чат-бот рекомендує покладатися лише на надійні та офіційні джерела.
ChatGPT – що відомо
Чат-бот ChatGPT від компанії OpenAI підкорив інтернет наприкінці минулого року. Він здатний відповідати на складні питання, видаючи досить деталізований письмовий текст, майже як людина, а також писати прозу, вірші або комп’ютерний код по команді.
ChatGPT працює на основі генеративного штучного інтелекту, котрий створює новий контент після навчання на величезних обсягах даних.
Раніше про співпрацю з ChatGPT заговорила компанія Microsoft – її пошуковик Bing уже багато років відстає в порівнянні з Google. Компанія хотіла придбати 49% акцій ChatGPT.
Проект ChatGPT – також називають “вбивцею Google”. Днями стало відомо, що техногігант Google подвоює власні зусилля в області штучного інтелекту і збирається представити ряд нових ШІ-продуктів на конференції для розробників I/O 2023. Зокрема, компанія стурбована можливостями популярного чат-бота ChatGPT – технологія складає конкуренцію пошуковому движку Google.
Екстрасенси і мольфари – хто вони
Екстрасенси – особи, яка стверджують, що використовують екстрасенсорне сприйняття для ідентифікації інформації, прихованої від звичайних органів чуття, зокрема, пов’язаної з телепатією чи ясновидінням; або які виконують дії, які, очевидно, не можна пояснити природними законами, такі як психокінез або телепортація. Хоча багато людей вірять у екстрасенсорні здібності, науковий консенсус полягає в тому, що немає доказів існування таких здібностей, і описує цю практику як псевдонауку.
Мольфарами в українській гуцульській культурі називають чоловіків, яким приписується наділеність надприродними здібностями. Мольфар поєднує риси знахаря, чарівника та ворожбита. До певної міри гуцульські мольфари є відповідниками козацьких характерників.