А ви про це здогадувалися: Чому всі діти просять пити перед сном?


Не замислювалися? Безсумнівно, ви настpaждалися з укладанням дитини в ліжко. Бyвало у вас таке, що тільки-тільки малюк починає засинати, як раптом йому терміново щось потрібно? Найпоширеніший варіант – дитина заявляє, що хоче пити. Багато батьків в такій ситуації втрачають терпіння. Інші хвилюються, не в змозі розгадати, що стоїть за цим виснажливим і таємничим пpистyпом щовечірньою спраги. Так що ж це за напасть така?

- джерело.

Коли дитина вимагає води перед сном, ви, напевно, думаєте, що він забув попити вдень. Але тут вас чекає сюрприз: коли ви приносите йому склянку, він робить лише один-єдиний ковток! В цей момент уява стривоженого або сердитого батька розпікається в пошуках відповіді. Що це – маніпуляція? Демонстрація своєї влади? Він хоче мною керувати?

Заспокойтеся: судячи з усього, це лише спосіб привернути увагу.

Врахуйте, що діти не здатні провертати такі масштабні маніпуляції, діючи навмисно і складно. Тому не варто думати, ніби вони спеціально хочуть виснажити ваше терпіння. Забудьте і про інші пояснення, яких ви собі понавигадували. Багато батьків думають, що дитина просто хоче хоча б ненадовго утримати дорослого поруч. Але якщо подумати, скільки потрібно часу на вищезгаданий ковточок, ця теорія розвалюється. Навряд чи цієї миті досить, щоб задовольнити бажання близькості.

Так чому ж діти просять води?

Діти завжди просять попити в той момент, коли вони вже готові заснути, а ми хочемо розслабитися після довгого і важкого дня. Не зліться і не хвилюйтеся. Справжня причина цієї типової ситуації набагато складніша, ніж здається.

Насправді це просте, але часто несвоєчасне прохання – зовсім про інше. Дитина просто хоче знати, що може завжди розраховувати на вас, причому безумовно. Ви потрібні малюку, і він перевіряє вас: він хоче бути впевнений, що не залишиться один, якщо ви раптом будете потрібні йому вночі.

Дитина знає, що якщо він покличе тата чи маму, вони прийдуть на допомогу. Вони заспокоять і захистять. Маленькі діти дуже залежні від батьків, особливо вночі, коли їх так лякає темрява. Тому ваша дитина хоче переконатися, що батьки про нього подбають. Що їм можна сліпо довіритися в скрутну хвилину. Так що мова тут не про ваше терпіння, а про вашу здатність відгукнутися, втішити і заспокоїти.

Отже, до описаної ситуації треба підходити спокійно, терпляче і, найголовніше, з любов’ю. Саме любові найбільше потребує ваша дитина. В цьому наше завдання як батьків, в цьому ключ до счастя. Діло не в жадобі, незручність, маніпуляціях або хитрості. Все набагато глибше. Склянка води – це лише привід.

Не забувайте на ніч обійняти і поцілувати дитину. Ніжність і тепло дуже важливі для неї. Наші діти повинні знати, що ми завжди поряд. Вони хочуть відчувати цей комфорт, цю впевненість, що на батьків завжди можна розраховувати. Так буде не завжди, так що давайте дамо їм це, поки можемо.

Ось чому так важливо отримувати задоволення навіть від тих моментів, які виводять нас з себе. Повірте, рано чи пізно ви почнете сумувати за цими моментами.

Читайте також:


Залишити коментар: