У Туреччині відбувся найсильніший землетрус в її історії із 1939 року, магнітуда становила 7,7.
Під час розбирання завалів турецькі ЗМІ опублікували відео з дівчинкою, яка вибирається з-під завалів після землетрусу.
Якщо відео не відкривається в статті його можна переглянути за посиланням.
Після землетрусу на півдні Туреччини відчувалися сильні афтершоки.
У Туреччині стався черговий землетрус магнітудою 7,7.
Кількість жертв землетрусу на півдні Туреччини стрімко зростає. Вже відомо про загибель майже тисячі людей. Поранених понад дві тисячі. Зруйновано понад 1 700 будинків.
У центральній частині Туреччини трапився потужний землетрус магнітудою 7,8: у низці провінцій зруйновано багато будівель, а також спалахнули пожежі на газопроводі. Станом на 19:00 понеділка, 6 лютого, щонайменше 1 651 особа загинули й 11 119 постраждали, чи є серед них українці – з’ясовується.
Кількість жертв постійно уточнюється, оскільки безліч людей опинилися під завалами, передає CNN Turk. У країні оголошено найвищий – четвертий – рівень тривоги, турецька влада запросила термінову міжнародну допомогу (щоб переглянути фото й відео, доскрольте новину до кінця).
Як повідомив речник Олег Ніколенко, МЗС України отримало 24 звернення про відсутність зв’язку з українцями, які проживають у зоні землетрусу в Туреччині, їхні місця перебування встановлюють. Інформація про українців серед постраждалих наразі не надходила
Через руйнівний землетрус турецька влада оголосила, що на тиждень закриває школи на території країни. Як зауважив міністр освіти Туреччини Махмут Озер, якого цитує Daily Sabah, школи не працюватимуть до 13 лютого: у цей час уся країна зосередиться на реабілітації після землетрусу та оплакуватиме втрати.
За даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру, епіцентр землетрусу був у провінції Кахраманмараш на глибині 7 км о 04:17 у понеділок.
Підземні поштовхи протягом пів години відчувалися у різних регіонах – Адані, Анкарі, Анталії, Газіантепі (розташований поблизу кордону з Сирією), Кайсері, Мерсіні, Трабзоні, Урфі. У країні зруйновано тисячі будівель.
Біля села Топбогази Кіриханського району Хатаю внаслідок землетрусу трапилися вибух і пожежі на газопроводі. Про постраждалих там інформації немає.
Іноземні агентства охарактеризували поштовх як “найбільший землетрус у регіоні за останні роки” – він відчувався від Сирії та Лівану до Грузії. У Сирії повідомили приблизно про 237 загиблих і понад 600 постраждалих.
Наголошується, що в провінції Діярбакир за кілька секунд обвалився восьмиповерховий будинок, а в районі Чукурова провінції Адана – 11-поверхівка.
Також у Туреччині землетрус зруйнував фортецю Газіантепа, побудовану у II столітті римлянами. Об’єкт було внесено до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім того, пошкоджено об’єкт всесвітньої спадщини ООН – цитадель Алеппо в Сирії.