В Україні зміниться робота дитячих садочків: що чекає на батьків та вихователів


У Верховній Раді України був зареєстрований законопроєкт, згідно з яким проведуть реформу дошкільної освіти, тобто дитячих садків.

- джерело.

Ініціатори нововведень розповіли, на що слід чекати батькам та вихователям.

Що очікувати батькам
Насамперед, можна чекати на максимальне зменшення рівня наповненості груп. Тоді діти зможуть навчатися з врахуванням всіх їхніх потреб та інтересів. Також батьки зможуть віддавати дитину до груп з різною формою освіти, серед яких буде і дистанційна.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

В законопроєкті передбачається створення центрів педагогічної і психологічної підтримки батьків. Там їм допоможуть зрозуміти, що дитині цікаво в цьому віці, як її правильно розвивати.

Чиновники пообіцяли також усунути систему черг, яка наразі існує. Якщо буде така необхідність – почнуть діяти так звані мобільні дитячі садки для віддалених населених пунктів.

Врахували і воєнний стан. А тому передбачили покращення безпеки дітей. Місцева влада обіцяє сприяти облаштуванню садочків укриттями.

На що чекати вихователям
Педагоги зможуть отримати скорочення часу на роботу, а також адекватніший обсяг навантаження. З’явиться і гарантія відпочинку – тобто вихователі отримають щорічну оплачувану відпустку на 56 днів.

Також обіцяють встановити “повну академічну свободу”. Тобто працівник дитячого садочка отримає право самостійно вибирати освітню програму, а ще створювати свої програми або брати участь в їхньому створенні.

Що ще зміниться в роботі дитячих садочків
В садочках за цим законопроєктом зможуть використовувати чи створювати освітні програми на основі різного інформаційного та навчально-методичного забезпечення.

Також закладам дозволять самостійно визначати структуру і тривалість навчального процесу, порядок харчування дітей, їхнього медичного обслуговування, а ще формувати перелік додаткових послуг.

В закладах освіти буде повна фінансова та кадрова незалежність, а також фінансові державні гарантії. Наприклад, принцип “кошти йдуть за дитиною”.

Місцева влада зможе організувати компенсації за витрати на здобуття освіти у приватному дитячому садочку. Якщо у державному закладі дитині не вистачить місця, місцевою владою буде профінансоване її місце у приватному секторі.

Коли саме ми зможемо відчути зміни, не повідомляється. Але, скоріш за все, станеться це вже після закінчення війни.

 

Читайте також:


Залишити коментар: