Що таке відстрочка від армії та хто має на неї право: Роз’яснення юриста


Певна категорія чоловіків під час загальної мобілізації має право на відстрочку від призову. Законодавчо це закріплено у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”. Деталі розповіла юрист Дар’я Тарасенко виданню Zaxid.net.

- джерело.

Також не варто забувати, що окремий перелік умов для відстрочки від призову на строкову службу для призовників міститься у статті 17 закону “Про військовий обов’язок та військову службу”.

Тривалість відстрочки залежить від тривалості обставини, через яку така відстрочка надана. Якщо відстрочку отримав чоловік через наявність інвалідності у дружини, то на час шлюбу чоловіка не зможуть мобілізувати без його згоди.

Працівники ТЦК і СП мають право час від часу викликати чоловіків, яким надана відстрочка, та перевіряти, чи не змінились його обставини.

Відстрочка може бути надана і на короткий період – два місяці, після чого необхідно повторно надавати документи для підтвердження підстав.

У Положенні про військово-лікарську експертизу в ЗСУ міститься вичерпний перелік випадків, коли людину визнають непридатною чи обмежено придатною до служби. Всі військовозобов’язані перед відправкою на службу обов’язково проходять військово-лікарську комісію (ВЛК).

Якщо чоловік має довготривалу невиліковну хворобу (наприклад, епілепсію з частими нападами або психічними розладами), його визнають непридатним до військової служби.

Коли ж проблеми зі здоров’ям тимчасові (грижа, панкреатит, зламаний палець), ВЛК дає висновок про тимчасову непридатність. Відстрочку у такому випадку можна отримати на строк до двох місяців.

“Зовсім необов’язково, що після закінчення терміну відстрочки людину призовуть. Коли минає два місяці, військовозобов’язаний знову проходить ВЛК, і йому можуть подовжити відсрочку ще один або два рази. Але після трьох періодів відстрочки вже необхідно вирішувати питання про непридатність. У такому разі чоловік перестає бути військовозобов’язаним і його знімають з військового обліку”, – зазначає юрист.

Читайте також:


Залишити коментар: