Фейкові громади: як Україну підривають зсередини


То тут, то там в Україні виникають специфічні «народні» територіальні громади: зі своїми органами управління, міліцією, навіть печатками! Благородна мета встановлення «істинного народовладдя» в Україні має російське підґрунтя – правоохоронці вже встановили, що «народних активістів» курують з Москви. І ось як це відбувається.

Кілька місяців тому правоохоронці припинили діяльність фейкової «сільської ради» на Миколаївщині, створення якої ініціював місцевий прибічник ідеології так званого «народовладдя» для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні. Оперативники встановили, що зловмисник ініціював збори односельців, які незаконно обрали його «новим» сільським головою. Він підготував низку документів, які, на думку кураторів, мали легалізувати «орган самоврядування. Крім того, він розміщував у соцмережах повідомлення про свою «діяльність».

- джерело.

У Хмельницькому пішли ще далі – створили цілу «міську раду». Втім, співробітники правоохоронних органів завітали і до цих «активістів». У «депутатів» цієї «міської ради» провели обшуки.

“Матеріали досудового розслідування дають підстави стверджувати, що діяльність псевдодепутатів координували спецслужби РФ”, – йдеться у повідомленні.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Фігуранти також активно співпрацювали з проросійським пропагандистом Анатолієм Шарієм.

Під час обшуків у представників незаконно створених так званих «органів місцевого самоврядування і державної влади «Республіки Україна» та «територіальної громади міста Хмельницький» правоохоронці виявили: статути фейкових псевдоутворень; печатки і бланки; протоколи засідань; розпорядження, посвідчення і листування самопроголошених органів; агітаційні матеріали.

Протягом останніх шести років схожі «громади» виявляли ледь не в усіх областях України.

На початку 2016 року в обласних радах синхронізовано ініціювалось питання про перехід області на договірні відносини з центральною владою. Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Одеська, Полтавська, Хмельницька області прийняли звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів про перехід на договірні відносини. Йшлося навіть не про федералізацію. Договірні відносини між центром і регіонами — це конфедерація, це навіть більше, ніж просив Путін.

Другим вірусом є реєстратори “територіальних громад”. Основна їхня ідея у тому, щоб довести до людей, що всі органи влади сьогодні в Україні є нелегітимними, видані ними акти — незаконними. Отже самої держави Україна просто не існує, і її потрібно перезаснувати “знизу в гору”.

Ці паралельні структури починають видавати свої “свідоцтва” про реєстрацію “народного підприємця”, “паспорти людини” замість паспортів громадянина України. Стверджується, що з цими документами не треба сплачувати податки, йти в Українську армію. Тобто всі вам винні, але ви не винні нікому.

Ще далі з’являється ідея народних “судів” присяжних, створення систем фізичного захисту “територіальних громад”, тобто квазі-військові структури.

Це поширюється в Україні дуже сильно. Є інструкції в інтернеті як це робити. Більшість інструкцій від «Украинского выбора» – організації Віктора Медведчука.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

У Косівському районі Івано-Франківської області запускали вірус “реєстраторів” “територіальних громад”, однак на початку цього не розуміли.

Все починалось дуже спокійно. Виглядало, що на хвилі емоційних переживань через події Революції Гідності з’явилися активісти, які хочуть змінювати щось у державі, починаючи з місцевого рівня. Вони піднімали важливі питання: лісу, надр, поганих доріг, що необхідно готувати звернення до національних органів влади тощо. Під маскою цих активностей почала формуватися структура паралельна до районної ради — так званий “комітет громад Косівського району”. Багато хто включився у цей процес, бо вірили, що йдеться про об’єднання зусиль.

Поки на рівні району проводилися різноманітні зібрання, слухання паралельно в окремих населених пунктах району почали збиратися підписи про начебто створення “територіальних громад”, обрання комітету громадських представників, уповноваженого представника громади. На запитання для чого ці органи, якщо люди обрали на виборах голову громади, депутатів і сформували представницький орган, відповіді не було.

Людям говорили, що підписи збирають для вирішення якихось проблем, але ці підписи із записуванням паспортних даних збирались під те, щоб потім сказати людям, що вони голосували, наприклад, щоб така-то людина стала уповноваженим представником громади.

Впродовж 2014-2015 року це почало набирати обертів, і в районну раду випадково потрапив статут “територіальної громади” одного із населених пунктів району, який вже був затверджений і навіть зареєстрований у місцевому управлінні юстиції.

У випадку Косівського району історія мала успішну розв’язку, тому що дуже оперативно і злагоджено спрацювало місцеве управління СБУ. Порушили кримінальну справу по статті 109 Кримінального кодексу. На Косівщині історія затихла і не мала продовження.

Втім, спроби створення таких «громад» не припиняються. Та як відрізнити справжню громаду від російської, фейкової? Ось як виглядає фейкова:

  1. Становить групу людей, інколи кілька осіб, які іменують себе “територіальною громадою” села, селища, міста.
  2. Природнє існування територіальної громади не визнається. Проводяться процедури начебто зі створення “тергромади” через голосування на зібранні групи людей, її реєстрації як юридичної особи публічного права чи громадської організації, підписання кількома людьми договору про заснування громади тощо.
  3. Формує паралельні до органів місцевого самоврядування структури на зібранні людей, які самоназиваються “тергромадою”.
    Законодавством України такі структури не передбачені. Це може бути: “уповноважений територіальної громади”, “комітет громадських представників”, ін. На зібраннях для обгрунтування кворуму можуть демонструватись зібрані заздалегідь підписи жителів.
  4. Позиціонують, що група людей на зібранні може прийняти обов’язкове для громади рішення, скасувати рішення органу місцевого самоврядування, забрати собі у володіння землі, інші природні ресурси, комунальне майно тощо.
  5. “Статут” приймається на зібранні та виводить “територіальну громаду” за межі правового поля Української держави.
  6. Можуть видавати особі інший основний документ – паспорт людини або посвідчення людини.
  7. Спонукають своїх членів не сплачувати податки, переходити на непередбачену Законом форму «народного підприємця», не виконувати військовий
    обов’язок, видають свої номерні знаки та імітують інші реєстраційні дії держави, тощо

 

Читайте також:


Залишити коментар: