Медики назвали чотири основні симптоми Омікрону у дітей: майже не відрізняються від звичайної застуди


Симптоми штаму коронавірусу Омікрон у дітей та підлітків практично не відрізняються від симптомів звичайної застуди. Найпоширеніші з них – це кашель, нежить, підвищення температури та біль у горлі.

- джерело.

Про це розповіла Елена Боццола, національна секретарка Італійського товариства педіатрії та медична директорка педіатричного відділення лікарні Бамбіно Джезу у Римі в інтерв’ю виданню LaRepubblica. Вона відзначила, що не можна втрачати пильність – часто під час захворювання можуть уражатися верхні дихальні шляхи на рівні гортані, що може призвести до тривалих ускладнень у дитини.

Боццола зазначила, що якщо симптоми не зникають і є сумніви, слід зробити тест на коронавірус, а краще проконсультуватися з педіатром. За словами експертки, в більшості випадків симптоми у дитини при Омікроні слабко виражені, а дехто взагалі переносить його безсимптомно.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Щоб збити температуру або зняти біль голови, можна дати дитині Парацетамол або Ібупрофен. Однак, не варто вживати антибіотики – як і для дорослих, вони марні для лікування COVID-19, сказала лікарка. При медикаментозному та домашньому лікуванні симптоми мають зникнути протягом кількох днів.

При цьому особливу увагу варто звернути, якщо дитина має супутні захворювання – у цих випадках краще проконсультуватися з педіатром.

Боцолла наголосила: можливі ускладнення коронавірусної інфекції найчастіше зустрічаються у людей, які не зробили щеплення проти COVID-19. Те саме, за її словами, стосується і дітей.

“Вакцинація навіть у дітей молодшого віку від 5 до 11 років та зниженою дозою Pfizer/BionTech захищає від ризику госпіталізації та найважчих форм коронавірусу”, – зазначила педіатр.

Вона додала, що найсерйознішим ускладненням у дітей може бути синдром мультисистемного запалення, який вражає одночасно кілька систем організму і може призвести до госпіталізації у 70% випадків.

“Він може викликати випадки міокардиту, до нього можуть залучатися нирки та навіть легені, що призводить до дихальної недостатності та необхідності лікування в умовах інтенсивної терапії”, – наголосила експертка.

 

 

 

Читайте також:


Залишити коментар: