19 січня православні християни відзначатимуть велике свято – Хрещення Господнє. Realist.online розповідає, що можна і не можна робити в цей день, а також про прикмети та народні традиції 19 січня.
Хрещення Господнє у 2022 році – якого числа
За старим стилем дата свята припадала на 6 число першого місяця року. Наразі Хрещення Господнє відзначають 19 січня. Ця дата неперехідна, тому відзначається православною церквою щороку в той самий день.
Що прийнято робити на Хрещення Господнє
19 січня прийнято набирати воду в церкві чи з річки. Для безпеки воду для вживання варто набирати із чистих джерел. Воду дають хворим, нею вмиваються, окроплюють будинок і т.д. Також цією водою напувають худобу – для приплоду та здоров’я.
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Зберігати набрану воду прийнято за іконами або поруч із іконами. Торішню воду варто вилити у річку або полити нею квіти. Не рекомендується виливати її в раковину чи унітаз.
Також на Водохреще прийнято занурюватися в ополонку. Попередньо водоймище освячує священнослужитель. На свято обов’язково відвідати церкву або помолитися вдома. День варто присвятити духовним справам та відмовитися від роботи по дому.
Прикмети на Хрещення Господнє:
Свататися і вінчатись у Хрещення Господнє – до довгого та щасливого шлюбу.
Сон, що приснився в ніч на 19 січня, обов’язково буде пророчим. Якщо сон світлий і радісний – будуть хороші події. Якщо при пробудженні залишився неприємний осад – варто чекати на лихо.
Новонароджені, які з’явилися на світ у день Хрещення Господнього, будуть удачливими і щасливими, успішними по життю. Також доля благоволить до тих, хто хрестився у це свято.
Прикмети про погоду 19 січня:
Туман віщує хороший урожай у літній сезон.
Сильний мороз 19 січня – чекай багатого врожаю зернових.
Ясна та холодна погода на Водохреще – до посушливого літа.
Якщо на Хрещення Господнє йде сніг або рясний снігопад – буде багатий урожай.
Яскраві, блискучі зірки – чекай на посилення морозу після Водохреща. Влітку добре вродять ягоди і горох.
Синій відтінок хмар опівдні в день Хрещення Господнього – до врожаю.
Привітно цвірінькають снігурі – до швидкого повернення тепла.
Сильний вітер на 19 січня – добре рояться бджоли, дадуть багато меду.