Як пише Independent.ie, Брауну, прозваному “берлінським пацієнтом” (він заразився ВІЛ у 1995 році під час навчання в Берліні), зробили трансплантацію від донора з рідкісною природною стійкістю до вірусу СНІДу в 2007-му. Протягом багатьох років вважалося, що ця процедура вилікувала його лейкемію і ВІЛ-інфекцію.
54-річний Браун отримує допомогу в хоспісі в Палм-Спрінгс (Каліфорнія, США), де проживає.
Чоловік заявив, що досі радий тому, що пройшов через трансплантацію. За його словами, “це відкрило двері, яких раніше не було”, і спонукало вчених старанніше працювати над пошуками ліків, які багато хто вважав неможливими.
“Він був як посол надії”, – сказав партнер Брауна Тім Хеффген.
Доктор Геро Хюттер, експерт із раку крові з Берлінського університету, вважає, що пересадка кісткового мозку була кращим шансом Брауна в боротьбі з лейкемією. Він також задавався питанням, чи зможе він вилікувати інше небезпечне для життя захворювання Брауна, використовуючи донора з генною мутацією, що забезпечує природну стійкість до вірусу СНІДу.
Перша пересадка “берлінського пацієнта” в 2007 році була успішною лише частково: виявилося, що його ВІЛ зник, а лейкемія – ні. У березні 2008 року чоловікові зробили другу трансплантацію від того ж донора, яку вважали більш успішною.
Відтоді Браун неодноразово здавав негативні результати на ВІЛ і часто з’являвся на конференціях зі СНІДу, де обговорювалися дослідження в області лікування цієї хвороби.