Скільки масок на день потрібно учню: у МОЗ роз’яснили правила нового навчального року


Очільник МОЗ Максим Степанов нагадав важливі рекомендації щодо нового навчального року та розповів, в яких областях діти не підуть до школи 1 вересня.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів, що учню буде достатньо однієї одноразової маски на день.

- джерело.

Одна маска розрахована на три години безперервного носіння. Якщо дитина користується одноразовою маскою, то достатньо однієї маски на день, бо учень не постійно в ній знаходиться. Тому зранку, перед уроками, він може просто покласти її в кишеню, а на перерві вдягнути маску, – зазначив очільник МОЗ.

Він додав, що часто діти використовують маски з багаторазової тканини. Таку маску треба просто випрати, а наступного дня вдягнути і прийти в ній до школи. Діти 1-4 класів маски можуть не використовувати.

Максим Степанов нагадав і про загальні правила. Так, керівник та засновник закладу освіти відповідає за те, щоб у медичному пункті були медичні засоби та обладнання, а це – безконтактний термометр, дезінфектори, антисептики, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту. Антисептики мають бути встановлені виключно на вході і виході зі школи, а вже в приміщенні дітям треба просто користуватися милом.

Директори мають забезпечити регулярну термометрію та засоби індивідуального захисту всіх працівників школи. Дуже важливо, аби уроки починалися та закінчувалися в різний час. У різний час мають бути і перерви. Все це потрібно задля зменшення контактів між дітьми.

Радимо забезпечити розмітку в коридорах, функціональне використання запасних виходів та виокремити зони для різних вікових категорій. Якщо керівник закладу освіти може забезпечити виконання рекомендацій і для групи подовженого дня, то жодних пересторог для її функціонування немає, – запевнив Степанов.

Також він порадив забезпечити проведення занять на свіжому повітрі. Яких саме предметів – мають визначати безпосередньо вчителі.

Аби діти якого менше пересувалися між класами, варто проводити заняття в аудиторіях лише для окремих класів. Не менш важливо робити провітрювання після кожного заняття та очищувати поверхні. Якщо в когось із учасників освітнього процесу підтвердиться COVID-19, треба негайно ізолювати осіб, які мали безпосередній контакт із хворим. Рішення про це ухвалює епідеміолог.

Загалом, станом на 27 серпня в Україні захворіло 7504 дитини, госпіталізовно 920 дітей з діагнозом COVID-19.

Також, вчора, 27 серпня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на засіданні 27 серпня переглянула поділ регіонів за рівнями епідемічної небезпеки COVID-19. “Червоний” рівень встановлено у 21адміністративно-територіальній одиниці.

Згідно з рішенням комісії, до “червоного” рівня віднесено:

    • міста Івано-Франківськ, Коломия і Калуш, а також Городенківський, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області;
    • міста Біляївка та Ізмаїл Одеської області;
    • міста Дубно та Острог, Костопільський та Радивилівський райони Рівненської області;
    • міста Бережани та Чортків і Бережанський район Тернопільської області;
    • місто Чернівці та Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський та Новоселицький райони Чернівецької області.
      Наголошую, що “червоний” рівень епідеміологічної небезпеки встановлюється виключно за показниками поширення коронавірусної хвороби у відповідних районах.

Читайте також:


Залишити коментар: