Секс – сильний біохімічний процес, свого роду гормональний коктейль – суміш серотоніну, окситоцину, адреналіну, дофаміну, ендорфінів, естрогену й тестостерону.
Серотонін, дофамін й ендорфін – це головні гормони щастя, задоволення, радості. Їхній рівень підвищується в процесі сексу, і тому депресія і депресивні стани будуть вам незнайомими.
Пролактин. Його рівень теж зростає, тим самим стимулюючи стовбурові клітини головного мозку й утворюючи нові нейрони в центрі нюху. Цей гормон є антидепресантом. Саме пролактин викликає сонливість, тому слід звинувачувати його, якщо одразу після сексу партнер засинає.
Естроген – “привабливий” жіночий гормон. Секс допомагає підтримувати його на оптимальному рівні. Секс – це профілактика синдрому домінування естрогенів.
Естроген – гормон, який здатний продовжувати молодість, бо він покращує здатність клітин до оновлення, стимулює вироблення колагену і підвищує пружність шкіри, перешкоджає появі зморшок. Естроген пригнічує біль, викликаний ПМС.
Тестостерон. Чоловічий гормон, який робить чоловіка чоловіком. Є секс – є тестостерон. Саме він зменшує ризик судинних захворювань у чоловіків (зокрема інсультів та інфарктів), мінімізує ймовірність злоякісних утворень у простаті.⠀
Окситоцин – гормон, який здійснює знеболюючий ефект. Так що мігрень – не привід відмовлятися від сексу, а навпаки. Після оргазму саме окситоцин спонукає обійняти, приголубити й продовжувати спілкування. ⠀
Ще кілька позитивних моментів
Контроль ваги. 30 хвилин = 200 ккал = 15 хвилин на біговій доріжці.
Зміцнює імунітет. При регулярному сексі рівень імуноглубіну А на 30% вищий, ніж у тих, хто займається ним рідше.
Сприяє розумовій активності навіть з моменту думки про нього. Це більш ефективна розминка для мозку, ніж кросворд або логічні ігри. А відчуття оргазму здатне активізувати понад 30 клітин головного мозку.
Збільшує постачання поживних речовин і кисню до клітин головного мозку.