Полювання на олігархів розпочалося. НАБУ висунуло підозру одному з найбільш одіозних аграрних латифундистів, який вдало прилаштувався за часів Порошенка та Гройсмана – великому аграрному олігарху Олегу Бахматюку. Його звинувачують у фактичному викраденні наших з вами грошей при рефінансуванні одного з банків.
Бахматюк мав гарні відносини з багатьма соратниками Порошенка, наприклад, Анатолієм Матвієнком та Андрієм Павелком. Крім того, сестра Бахматюка балотувалася до Верховної Ради за списками “Блоку Петра Порошенка”.
Тому і не дивно, що з тодішнім Генпрокурором Юрієм Луценком стосунки у нього були найкращі.
Ветеран АТО, який наразі тісно співпрацює з НАБУ, в себе на сторінці у Фейсбук оприлюднив приголомшуючу інформацію про стосунки Бахматюка і Луценка. Подаємо його слова в оригіналі:
На фото підпис колишнього генпрокурора вартістю 1млн.$ – саме стільки #Бахматюк заплатив Луценкові, аби той всупереч діючого законодавства змінив підслідність провадження, забрав справу у НАБУ і передав до Нацполіції, де її швидесенько закрили «у зв’язку із відсутністю складу злочину».
Аж ось новий генпрокурор Руслан Рябошапка дав детективам «зелене світло» – слідство у справі було поновлено і на цьому тижні майже усі потвори (включно із Бахматюком) отримали підозри. Чому «майже»? Тому що дехто ще не отримав.
Юрій Луценко – слухай, чорт, якщо ти думаєш, що факт продажу справи вже усіма забуто, то ти помиляєшся – ти будеш відповідати і за корупцію, і за співучасть у пограбунку нашої держави. І насолоджуватися життям у Лондоні тобі лишилося не довго;)”.
Українці у коментарях підтримали Євгена Шевченка і зазначають, що Луценко не в Лондоні повинен прохолоджуватись, а з Пашинським в камері сидіти.
Варто зазначити, що справу Бахматюка НАБУ почало розслідувати в жовтні 2016 року. Детективів зацікавив факт виділення Нацбанком у жовтні 2014 року 1,2 млрд грн ПАТ “ВіЕйБі банк” як стабілізаційного кредиту для фінансового оздоровлення банку.
Слідчі бюро вийшли на фінішну пряму, але генпрокурор Юрій Луценко вирішив віддати справу в поліцію.
Головне слідче управління та слідчі київських підрозділів поліції раніше розслідували чотири справи щодо “ВіЕйБі банку”. Усі ці справи закрили.
При цьому під час розслідування слідчі поліції вилучили в банках важливі докази, наприклад, оригінали кредитних справ.
Далі ще цікавіше: ці докази згнили у підвалі підприємства, що проводить експертизи, через затоплення. Хоча відповідно до внутрішньої інструкції, усі матеріали кримінальних справ після їх закриття повинні зберігатися у спеціальних приміщеннях без доступу сторонніх осіб.