На Чернігівщині, у селі Мощанка, з могили зникла труна з тілом сільського священика. Його спочатку поховали біля церкви, а потім невідомі розкопали могилу і перепоховали тіло на околиці кладовища.
Церква стоїть на горі. Поруч з нею будують монастир. І церква, і монастир – дві різні структури, але обидві належать Московському патріархату. Вдова священика розказує, що що саме ченці монастиря і вказали, де біля церкви покласти її чоловіка.
Новим настоятелем храму, який належить громаді, призначили протоієрея з монастиря. Він за небіжчиком відправив 9 днів, а сороковини відмовився. Потім і сама могила зникла. На її місці залишилася латка мокрої глини. Труну викопали серед ночі і перевезли в зарості біля цвинтаря. Ховали так, щоб могилу ніхто ніколи не знайшов.
Батюшка комусь заважав, кажуть люди, навіть мертвим. Вказують на монастир. Його будувати під стінами сільської церкви почали років з десять тому без жодних дозволів.
“Жодних документів дозвільних на це не було. Дуже часто я звертався до районної і обласної архітектури до районної. Приїздили перевірки і пояснили, що не змогли знайти замовника. Так воно далі триває”, – каже сільський староста Сергій Руденко.
Головний спонсор – це уродженець цього села Михайло Дегтяр, якого в селі всі називають херувимом. Його спонсорство підтвердили і в Чернігівській єпархії. Колись Михайло Дегтяр був їхнім священником. Шість років тому пограбували його будинок. Ходили чутки ледь не про мільйон доларів.
Вдова священника каже, що що чоловік у церковні справи її не втаємничував. Хоч небіжчик був не конфліктним, непорозуміння з ченцями і херувимом Дегтяром, котрі захопили землю поруч з церквою, були.
Труна з тілом священника зникла після останнього візиту вдови на могилу.
“Вони кричали словами образливими, щоб я його звідси забрала. Я так зрозуміла: вони вирішили, що це їхня земля там. Може, він там сам хоче бути першим похованим”, – припускає вдова Юля Зінькова.
Ченці на діалог не вийшли. Своєю чергою людям пояснили, що до нічного перепоховання не причетні. У Чернігівський єпархії перепоховання засуджують. Про настрої місцевих знають.
“На це є поліція, правоохоронні органи, які повинні вирішити це питання, знайти тих людей, що це робили. Вони повинні понести не лише церковне покарання, а й державне із Кримінального кодексу”, – каже секретар Чернігівської єпархії української православної церкви МП отець Ігор.
Селяни хочуть, щоб єпархія дала їм нового священника, з духовною освітою, замість нинішнього попа із монастиря.
Колишнього отця Володимира після того, як знайшли закопану труну, люди перепоховали на цвинтарі. На могилу повернули хреста, якого знайшли у монастирі.