Які справи “зливав” Луценко: заява представника ГПУ


Генеральна прокуратура України розслідувала справу Юрія Гримчака, який є близькою людиною до Юрія Луценка. Як вдалося не дати Генеральній прокуратурі України знищити справу, дізнавалися у начальника управління спецрозслідувань ГПУ.

В управління спецрозслідувань було відчуття, що справу можуть злити, тому деталей не повідомляли генеральному прокурору. У випадку з Юрієм Гримчаком основні документи підписували генеральні прокурори. Про це в програмі “Що це було?” розповів начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

- джерело.

Начальник управління заявив, що цього б не було, якби особа мала якийсь імунітет, який надає їм законодавство. Наприклад, справи стосовно суддів, адвокатів, депутатів підписуються заступником генерального прокурора. А стосовно Юрія Гримчака підпису генпрокуроора не треба, тому ця ситуація змогла бути реалізованою.

У більшості випадків у нас складається ситуація, що керівництво генеральної прокуратури хоче контролювати всі такі справи,
– заявив Сергій Горбатюк.  “Це відбувається регулярно і, якщо уявити, що Луценко понад 50 разів забирав справи в нашого підрозділу. Знаючи 100%, що буде повідомлено про це в ЗМІ, буде скарга та заява про злочин, він забирав ці справи. То уявіть собі, що відбувається в інших підрозділах, де віддані люди виконують вказівки”, – додав Горбатюк.

Начальник управління спецрозслідувань ГПУ повідомив, які справи забирав Луценко: щодо Олександра Клименка, Миколи Злочевського, “вишок Бойка”, епізодів Присяжнюка та Захарченка. В певний час втратили розслідування по Межигір’ю, Сухолуччю, за підозрою Лукаша. Справи стосовно суддів адміністративного суду, апеляційного суду, а також по Мін’юсту й ті, де фігурував Манафорт.

Сергій Горбатюк пояснив, що деякі справи Луценко передав до САПу, але вони були повернуті назад. Проте не було потреби їх передавати. Через це носіння туди-сюди було втрачено пів року в розслідуванні цих справ. Тобто з грудня 2017 року по травень 2018 року слідчі не могли розслідувати ці провадження.

“На мою думку, це також було умисно, бо коли це рішення приймалося, ми справу одразу не передавали. А показали генеральному прокурору зі словами: “Дивіться, це ж незаконно, не робіть цього, скасуйте своє рішення”. Але жодної реакції не отримали”, – заявив Горбатюк.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:


Залишити коментар: