З наступного тижня (4–11 квітня) концентрації пилку берези збільшиться до помірних.
Цьому сприятиме тепла та суха погода. Причому, цвітіння берези, до пилку якої чутлива третина хворих на поліноз українців, очікується по всій Україні, у тому числі – у містах Степової зони, де березу висаджують штучно. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Європейської аероалергенної мережі.
Помітно збільшиться у повітрі і кількість пилку ясена, активне цвітіння якого майже співпадає з таким у берези, і до пилку якого чутлива п’ята частина хворих на поліноз українців.
Алергенну обстановку погіршуватиме й пилок вільхи, палінація якої у лісовій та лісостеповій зонах все ще триває.
Тому чутливим до пилку особам рекомендується не гуляти у лісах та парках, а також – вживати яблука з обережністю, адже, через перехресну алергенність їх білків із пилком берези, у чутливих осіб може виникати синдром оральної алергії.
У атмосфері спостерігатиметься й неалергенний пилок тополі та клена.
У містах Півдня України реєструватиметься пилок платана, але за останніми даними він не є алергенним.
Дощі наступного тижня передбачають короткочасні і вони суттєво не вплинуть на алергенну обстановку.
Чутливим особам не рекомендуються прогулянки і під час дощів, адже опади саме вимивають з атмосфери пилок та збільшують концентрації потенційно алергенних спор грибів. Тому під час дощу концентрації і пилку, і спор, можуть бути високими.
А після опадів, особливо – на півдні України, – спостерігатимуться помірні рівні спор грибів, зокрема, алергенної альтернарії та аскоспор.