Пуерторіканець Орландо Паган закохався в українські народні танці ще підлітком, а тепер вчить танцювати дітей в Нью-Йорку та Нью-Джерсі (США).
Як зазначається, на даний момент Орландо Паган є художнім керівником ансамблю “Сизокрилі” в школі народного балету ім. Роми Прийми-Богачевської. Разом з дружиною Ларисою вони викладають українські народні танці для дітей.
Орландо Паган виріс у пуерторіканській родині в одному з районів Нью-Йорка Бронксі. У дитинстві займався бейсболом, мріяв стати зіркою кіно. Танцями почав займатися у середній школі. Вчитель пообіцяв – тих, хто танцює, буде вчити також і акторській майтерності. Після цього Паган вступив до престижної ньюйоркської школи виконавських мистецтв – хотів на акторські курси, а взяли на танцювальні.
“У наступні чотири роки я тільки те й робив, що танцював. Вивчав балет, сучасний танець, джаз, степ, африканські танці”, – розповів Орландо Паган.
Лариса, яка з дитинства займалася українськими танцями, пригадує, як Орландо вперше з’явився у школі народного балету ім. Роми Прийми-Богачевської. Його запросили на репетицію українського національного ансамблю. Орландо передивився виступи танців та закохався в них. Після цього він вирішив спробувати свої сили в цьому. І з того часу викладає українські народні танці в школі.
Як зазначається, родина Пагана була здивована його вибором танцювальної кар’єри.
Саме завдяки урокам українського танцю Орландо Паган у віці 32 років був прийнятий в престижну трупу танцювального театру Гарлема під керівництвом Артура Мітчела. Орландо став солістом театру Гарлема і одночасно танцював в “Сизокрилих”, а також викладав у школах танцю та у літньому танцювальному таборі.
У нього протягом останніх 20 років навчалися понад сотні дітей з української діаспори.
Як хореограф, Орландо уважно вивчає історію та культуру регіонів України, йдеться в сюжеті.
На його думку, українські танці повинні вийти за межі української громади.
“Я намагаюся зробити так, аби український танець став на стільки ж популярним, як, наприклад, балет чи сучасний танець. Я хочу донести його до інших громад. Я знаю, коли вони це побачать, то обов’язково закохаються. Їм сподобається атлетизм, кольори, музика. Я вірю, що люди зможуть побачити українські народні танці, як чисту форму мистецтва”, – сказав Паган.