Медиків не вистачає: Що буде з пацієнтом, який не встиг обрати свого лікаря


Визначитися з тим, у якого сімейного лікаря або терапевта обслуговуватися, українці офіційно зможуть вже з 1 квітня. Довго думати не радимо: докторів в амбулаторіях не вистачає, а тому всіх, хто зволікав, розподілять між їх менш популярними колегами, повідомляє Корупція.Інфо

- джерело.

Нагадаємо, медреформа, що стартувала в Україні, йде за трьома напрямками. Перше – це реформування первинного рівня медичної допомоги (амбулаторії та центри первинної медико-санітарної допомоги). На це зараз в Мелітополі, за словами начальника міського відділу охорони здоров’я Лариси Саприкіної, кинуті всі сили.

– Ми займаємося укомплектуванням 16 міських амбулаторій. На жаль, сімейних лікарів у нас недостатньо. У ЦПМСП № 1 укомплектованість ними на рівні 46%, в ЦПМСП № 2 – на рівні 60%. Приписну кампанію (укладання договорів меду лікарями і пацієнтами) потрібно починати вже з 1 квітня. Але говорити про те, що на всіх пацієнтів не вистачить лікарів, неправильно. Ми провели розрахунки і очевидно, що по дві тисячі пацієнтів вони наберуть. Інша справа, яких лікарів люди будуть хотіти, тому що всі розуміють: ті, хто не встиг, будуть спрямовані до непопулярних докторів, – каже Лариса Олександрівна.

Одна з головних задач міськздороввідділу сьогодні – укомплектувати амбулаторії комп’ютерами, які повинні бути у кожного лікаря. Допоможе в цьому грант від Світового банку, який виграли мелітопольські ЦПМСП. Крім меблів, найближчим часом від інвестора вони повинні отримати 72 комп’ютера.

– Цієї техніки нам вистачить, щоб забезпечити кожного лікаря. Інша справа, що більшість наших сімейних лікарів і терапевтів – люди пенсійного віку. Їм з комп’ютерами працювати важко і це велика проблема. Зараз наше завдання – максимально оповістити населення про старт приписної кампанії. Ми вже надрукували буклети з переліком всіх лікарів, які будемо роздавати пацієнтам.

Але в МОЗ нас заспокоюють: навіть якщо до кінця року не всі будуть приписані до лікарів, медична субвенція на тих пацієнтів, які не визначаться з вибором лікаря, поки буде надходити, – каже Лариса Саприкіна.

Відзначимо, що центри первинної медико-санітарної допомоги також чекає паперова тяганина. Щоб вони могли працювати з Національною службою здоров’я і отримувати від неї фінансування, з комунальних установ ЦПМСП повинні стати комунальними некомерційними підприємствами. Цей процес запускається з березня. Також розглядається варіант розширення мереж амбулаторій, щоб вони стали ближче до пацієнтів і їм було максимально зручно ходити до лікаря.

Читайте також:


Залишити коментар: