Зараз в Україні бронювання від мобілізації мають 906 тисяч чоловіків.
Про це Свириденко розповіла в інтерв’ю Forbes.
“Це не відповідає дійсності. На піку у нас було 950 тисяч унікальних заброньованих. Коли зʼявилось бронювання через “Дію”, в певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через задвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи й у паперовому, і в електронному вигляді”, – пояснила віцепрем’єрка.
Свириденко додала, що станом на кінець жовтня в Україні 906 тисяч чоловіків отримали бронь від мобілізації.
Після того, як Міноборони ініціювало аудит заброньованих осіб, нові відстрочки від мобілізації не видають. Ба більше, бронювання наразі чинне лише для тих, хто оформив його до 31 травня.
Міністерка зазначила, що за результатами аудиту бронювання, влада може змінити умови для надання підприємствам права бронювати працівників, зокрема критерії щодо заробітної плати.
В Україні триває мобілізація. Відстрочка від мобілізації 2024 року гарантує військовозобов’язаному, що його на час її дії не призиватимуть на військову службу. Однак право на таку відстрочку мають лише деякі категорії громадян, а в певних випадках вже наявна відстрочка може бути анульована.
Про це розповіла адвокатка Тетяна Савченко у коментарі УНІАН, розповіла, що наразі немає інформації, що когось можуть залишити без відстрочки: “Були заяви, що відстрочку можуть забрати, наприклад, у студентів або осіб із певною групою інвалідності, але поки що ці зміни не запровадили”.
Водночас для певних категорій військовозобов’язаних відстрочка від призову не буде доступна.
Кому не надається відстрочка від мобілізації:
• студентам на заочній або вечірній формі навчання, а також студентам, які здобувають другу вищу освіту тощо;
• багатодітним батькам, які мають борги за аліментами;
• військовозобов’язаним, які доглядають дружину/чоловіка з інвалідністю 3 групи (у цьому разі є кілька винятків), а також тим, хто доглядає за особами з 1 і 2 групою інвалідності, якщо при цьому є інші працездатні родичі, які можуть потурбуватися про це;
• самотнім батькам (татам), якщо мама дитини не позбавлена батьківських прав, не визнана померлою/зниклою безвісти, не перебуває в тюремному ув’язненні;
• працівникам підприємств і організацій Міноборони;
• військовозобов’язаним, які раніше були обмежено придатними, але після повторної ВЛК (військово-лікарської комісії) визнані придатними до служби, а також військовозобов’язаним з інвалідністю, які також після ВЛК визнані придатними.
Також є кілька причин, коли анулюється відстрочка від мобілізації:
• якщо закінчився термін її дії;
• якщо відстрочка була по догляду за неповнолітньою дитиною, але дитина досягла 18 років (важливо: якщо дитина має інвалідність, то навіть після того, як їй виповнюється 18 років відстрочку не анулюють, міняється лише основа для неї);
• якщо відстрочка була по догляду чи утриманню особи з інвалідністю (дружина, батьки чи батьки дружини), і така особа померла – про це військовозобов’язаний має повідомити в ТЦК особисто;
• якщо заброньований працівник звільнився з роботи;
• якщо не дотримуються умови, на яких було надано відстрочку;
• якщо для отримання відстрочки було надано неправдиву інформацію.
Сообщение “Ці чоловіки втратять право на бронювання”: радикальне скасування відстрочки від мобілізації очікує військовозобов’язаних появились сначала на NEWS TiME.