В Італії адвокат заарештованого українського військового Марківа запросить на суд свідків з України

Адвокат нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі, планує запросити на процес свідків з України.
Ці свідки мають допомогти пролити світло на те, що сталося на горі Карачун у травні 2014 року, інформує Громадське.

Адвокат додав, що після року у в’язниці Марків почувається пригнічено.

«Віталій деморалізований. Він навіть не стріляв, накази не віддавав, був простим солдатом, і зовсім незрозуміло, чому з 300 солдатів, які були на пагорбі, арештували саме Марківа», – зазначив захисник.

Звинувачення проти Марківа грунтуються на свідченнях журналістів – француза Вільяма Рогелона, який перебував на Донбасі разом із Роккеллі і дістав поранення того дня, а також італійських журналістів, які спілкувалися з Віталієм телефоном.

Читайте також:  Дівчата, яких у Побережжі збила автівка, одужують – медики

«Він сказав їм одне, а журналісти переповіли зовсім інше. Вони спитали – можемо під’їхати? Він сказав – не їдьте сюди, тут стріляють повсюди. Це зрозуміло, бо йде війна. Карабінери інтерпретували ці слова як «я стріляв в усіх неозброєних громадян». На основі цього проти нього побудували справу, інших доказів немає. Це просто абсурд», – сказав адвокат.

Суд над Марківим почнеться 6 липня в італійському місті Ассізі.

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі заарештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Джерело.


РЕКЛАМА: