Прем’єр Польщі: 1,5 мільйони українців не зареєструвались біженцями, бо їм легко знайти роботу

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав 1,5 млн українців, які сьогодні працюють у Польщі, «біженцями», які не зареєструвались у цьому статусі тільки тому, що «у Польщі легко знайти роботу».

Про це Моравецький заявив сьогодні перед депутатами Європейського парламенту, написав у Twitter польський журналіст Павел Вронскі.

«У Європейському парламенті Матеуш Моравецький говорить, що 1,5 млн українців у Польщі не зареєстровані біженцями тільки тому, що у Польщі легко знайти роботу», – процитував Моравецького журналіст.

Видання Interia Fakty пише, що Моравецький також зазначив, що у той час, як Євросоюз бореться з притоком біженців та мігрантів, у Польщі проживають «1,5 млн українців, які втекли зі своєї країни».

Читайте також:  На Волині матір підозрюють в умисному вбивстві дитини

Раніше прем’єр Польщі неодноразово заявляв, що «після нападу Росії на Україну Польща прийняла мільйони українців». Таким чином Варшава виправдовує перед ЄС свою відмову приймати шукачів притулку з країн Африки та Близького Сходу.

Українська сторона спростовувала ці заяви. Зокрема, посольство України в Польщі оприлюднювало заяву про «реальну кількість українських біженців», у якій ідеться, що за 10 місяців 2017 року польська влада надала статус біженця 56 громадянам України.

Згідно з даними Євростату, у минулому році притулок у Польщі попросили 300 українців.

Загалом у минулому році про притулок у ЄС попросили майже 9 тисяч українців, що значно менше у порівнянні з останніми кількома роками.

Джерело.


РЕКЛАМА: