Прем’єр Польщі: 1,5 мільйони українців не зареєструвались біженцями, бо їм легко знайти роботу

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав 1,5 млн українців, які сьогодні працюють у Польщі, «біженцями», які не зареєструвались у цьому статусі тільки тому, що «у Польщі легко знайти роботу».

Про це Моравецький заявив сьогодні перед депутатами Європейського парламенту, написав у Twitter польський журналіст Павел Вронскі.

«У Європейському парламенті Матеуш Моравецький говорить, що 1,5 млн українців у Польщі не зареєстровані біженцями тільки тому, що у Польщі легко знайти роботу», – процитував Моравецького журналіст.

Видання Interia Fakty пише, що Моравецький також зазначив, що у той час, як Євросоюз бореться з притоком біженців та мігрантів, у Польщі проживають «1,5 млн українців, які втекли зі своєї країни».

Читайте також:  “МІСЯЦЬ НА РЕЄСТРАЦІЮ, ПЕРЕВІРКИ НА ДОМУ, І ВЕЛИКІ ШТРАФИ”: ЧОГО ОЧІКУВАТИ УКРАЇНЦЯМ ВІД НОВИХ ПРАВИЛ ПРОПИСКИ

Раніше прем’єр Польщі неодноразово заявляв, що «після нападу Росії на Україну Польща прийняла мільйони українців». Таким чином Варшава виправдовує перед ЄС свою відмову приймати шукачів притулку з країн Африки та Близького Сходу.

Українська сторона спростовувала ці заяви. Зокрема, посольство України в Польщі оприлюднювало заяву про «реальну кількість українських біженців», у якій ідеться, що за 10 місяців 2017 року польська влада надала статус біженця 56 громадянам України.

Згідно з даними Євростату, у минулому році притулок у Польщі попросили 300 українців.

Загалом у минулому році про притулок у ЄС попросили майже 9 тисяч українців, що значно менше у порівнянні з останніми кількома роками.

Джерело.

РЕКЛАМА: