Знайшли ікону, яку реставрував Тарас Шевченко (фото)



У медальйоні на грудях Ісуса — літери «Ш» і «Т», а також дата — ​«1846».

- джерело.

На Волині у Михайлівському храмі села Секунь ікону Божої Матері з намистом, за переказами, змалювали з польської королеви Бони, котра управляла землями на Волині.

Про це повідомляє сайт «Волинь».

Звідки і коли у селі з’явилася ця ікона, ​місцеві не знають. А про приїзд Тараса Шевченка чули від старожилів.

Ще у 1980-х рр. тут знайшли записи 86-літнього Мефодія Рижка, котрий згадував: «Дід Іван розповідав, що в село приїжджав разом із пізнавальною експедицією поет Тарас Шевченко, малював церкву, не нинішню, а ту, що стояла раніше, та ікону». «Гостював у батюшки Іллі Мусієвича. Бачили, як ішов. Поважний пан у довгій одежі, в капелюсі», — ​додає о. Анатолій, настоятель храму. Вражає те, що на Божій Матері та на Сині Божому намисто та інші прикраси — ​саме українські!

Чутки про ікону, яку нібито реставрував Тарас Григорович, дійшли і до столиці, тепер нею зацікавився шевченкознавець Віктор Жедько.

«Зазвичай художники залишають на своїх роботах підпис або якийсь знак. Тому я зробив 32 фотознімки окремих частин полотна, щоб за допомогою комп’ютеру ретельно дослідити. Збільшивши зображення, помітив у медальйоні на грудях Ісуса літери «Ш» і «Т», а також дату — ​«1846».

В архіві Почаївської лаври знайшов книгу «Опись церковного имущества», що заведена у Секунському храмі ще 1806-го. Навпроти запису «Образ Божої Матері за Престолом» зазначено: «В 1846 году образ сей рештаврирован проезжим живописцем Тарасием Шевченком».


Читайте також:


Залишити коментар: