“Тому, якщо такої кризи не буде, то я б очікував зростання ціни. Але є важливе “але”. Завдяки відміні регулювання “Нафтогаз” та інші газові компанії почали пропонувати річні продукти. Тобто, зараз український споживач може зафіксувати собі ціну на весь рік і не перейматися, якою вона буде”, – зазначив Коболєв.
- джерело.“Наприклад, “Нафтогаз” пропонує зараз таку фіксацію ціни, і кожен може перейти на НАК як на постачальника, підписати контракт і платити за постачання газу в кінці кожного місяця за однією і тією ж ціною рівними частинами. В інших газопостачальних компаній теж є такі продукти”, – підсумував Коболєв.
Скільки доведеться платити, якщо оформити пакет за вересневою ціною:
У “Нафтогазу” у тарифі “Річний” кубометр газу коштує 5,24 грн.
- Тільки газова плита – 51,35 грн за одну людину на місяць (616 грн на рік) за нормативом 9,8 кубометра на людину в місяць
- Тільки газова плита, але немає гарячої води – 95,89 за одну людину на місяць (1150,70 грн в рік) за нормативом 18,3 кубометра на людину в місяць
- Є газова плита і газова колонка – 123,66 грн за одну людину (1483,96 грн в рік) за нормативом 23,6 кубометра на людину в місяць.
У кого і як купувати газ
Він пояснив, що тепер домогосподарства можуть обирати, у кого купувати газ, за якою ціною та за яких умов.
“Тепер ціна газу визначається ринком, є конкуренція, на ринок зайшло вже багато компаній. Вони всі конкурують за кінцевого споживача – українське домогосподарство. З точки зору споживача, ця свобода вибору є головною перевагою будь-якого ринку”, – сказав Коболєв.
Цифра в платіжках буде визначатися ринком, а не рішенням якогось чиновника.
“Ми щодня купуємо багато товарів – хліб, продукти харчування. Це все ринкові ціни. Ціна може змінюватися – збільшуватися чи зменшуватися в обидва боки. Це нормально. І розуміння того, що ціна є справедливою, з’явилося саме завдяки ринку. Тому що ціна, яка кимось регулюється, ніколи не буде вважатися справедливою”, – сказав керівник “Нафтогазу”.