“Винні досі не покарані”: Пацієнт помер під час операції після видалення зуба



В останній день календарної зими, 28 лютого 2019 року, у Львівському апеляційному суді розглядали резонансну справу, у якій обвинувачують лікарку-анестезіолога Львівської обласної клінічної лікарні Зоряну Павлишин.

- джерело.

Справа неординарна і небуденна, оскільки тягнеться вже 5 років! За версією слідства і сторони обвинувачення, 2014 року в лікарні через недбалість групи медиків, Зоряни Павлишин зокрема, помер 42-річний пацієнт, який був у стані середньої важкості й очевидних і вагомих причин, які призвели б до його смерті, сторона обвинувачення не побачила, тому призначила в червні 2018 року пані Зоряні покарання у вигляді заборони займатися медичною діяльністю протягом 5 років, водночас через термін давності цей вирок було скасовано, але за цим вироком лікарня мала сплатити півмільйона гривень відшкодування постраждалій стороні – родичам померлого. Тому лікарня подала апеляційну скаргу, не вважаючи себе винною і не бажаючи виплачувати таку суму.

Ухвалити справедливе рішення в таких лікарських справах судам надзвичайно складно. Адже суддя – правник, юрист, і розібратись у медичних діагнозах, причинах, наслідках різноманітних патологій, ускладнень та генетично-спадкових факторах, які могли сприяти фатальним наслідкам хворих пацієнтів, справді непросто, а іноді й неможливо. Тому доводиться просто вірити на слово медикам, які все ж були свідками операції і її виконавцями. Натомість сторона обвинувачення в особі представника прокуратури керується поданими документами, зібраним фактажем і теоретичними доказами.

А все почалося з того, що громадянин Сьомін одного разу видалив зуб мудрості. Через якийсь час у нього почалися проблеми, запалення, гноїння, так звана флегмона, спухла щелепа. Тому він звернувся у відділення щелепно-лицевої хірургії Львівської обласної клінічної лікарні. Ніщо не вказувало на фатальний кінець. У лікарні вирішили оперувати хворого, адже, на думку фахівців, пухлина могла поширитись і перекрити дихання хворому.

Пацієнта прийняли, підготували до операції. Зоряна Павлишин на той момент була черговим анестезіологом і проводили всі маніпуляції, пов’язані зі знеболенням і так звану інтубацію, себто вставляння трубки в трахею для штучної вентиляції легенів. Як розповіла обвинувачена на суді, пухлина в пацієнта не дозволяла відразу правильно вставити ту трубку. Це робили кілька разів, потім ситуація ускладнилася, лікарі вирішили зробити розріз на трахеї і проводити вентиляцію легенів напряму, відтак почали реанімаційні заходи, але це не допомогло і серце 42-річного пацієнта зупинилося… Вирвав зуб, називається…

Головуючий в апеляційному суді суддя Ігор Стельмах напряму запитав обвинувачувану лікарку: то яка ж причина смерті пацієнта? Зоряна Павлишин, посилаючись на висновки численних експертиз, заявила, що причиною смерті став набряк мозку пацієнта, тромбоз вени в ділянці шиї та сукупність інших, набутих за життя, патологій, і провини ні її, ні лікарні загалом немає. Просто організм не витримав хірургічного втручання. Не витримало серце, як у народі кажуть.

Натомість прокурор й адвокат постраждалої сторони аргументовано доводили, що пацієнт мав і міг вижити в цій ситуації, якби, якби, якби… і тому лікарня має виплатити півмільйона гривень родичам померлого Сьоміна.

Склалося враження, що під час розгляду справи в суддів закиплять мізки. З одного боку, лікарі й обвинувачена Зоряна Павлишин усе-таки рятували пацієнта, робили все можливе та в жодному разі не були зацікавлені в такому фатальному фіналі, адже усвідомлювали всі наслідки і для себе, і для лікарні. Але це сталося, на превеликий жаль і родичів пацієнта, і самих лікарів. З іншого боку, людина сама прийшла в лікарню з начебто не дуже великою стоматологічною проблемою і через кілька годин померла на операційному столі, а родичі та прокурор стверджують, що від рук лікарів.

У такій ситуації суд зробив перерву і переніс розгляд справи на 27 березня.


Читайте також:


Залишити коментар: