Відпочинок у Карпатах: на Буковелі грошей багато не буває



Цей гірськолижний курорт називають найбільшим і найрозвиненішим в Україні. Але і найдорожчим.
На околицях села Поляниця Івано-Франківської області, на висоті 900 метрів над рівнем моря, розташований один із найпопулярніших гірськолижних курортів України. Більше шести десятків кілометрів трас різної складності приваблюють туристів, які взимку приїздять у Буковель. Журналіст сайту «Є», в рамках прес-туру Українського журналістського фонду, на власні очі зазирнув – як і чим живе цей курорт.

- джерело.

Із Хмельницького до Поляниці дістатися можна декількома маршрутами. Перший, звісно, це на власному транспорті, здолавши три сотні кілометрів. А можна і потягом. Щоправда, прямого сполучення залізницею до Буковелі немає. Але є різні варіанти…

Як доїхати

Можна взяти квиток до Івано-Франківська (в середньому, купе обійдеться у 200 гривень), а вже звідти пересісти на маршрутку за 150 гривень. І через сто кілометрів дістанетеся Поляниці. А можна виїхати іншим потягом, що прямують через Ворохту. І, до прикладу, доїхати до Татарова (квиток у купе також обійдеться орієнтовно о 200 гривень), від якого до Буковеля лише 15 кілометрів. І вже на самісенькому вокзалі домовитися з місцевими таксистами за трансфер до курорту, виклавши за поїздку 100-150 гривень. Можна, звісно, і до Ворохти доїхати. Але тоді ви проїжджаєте Татарів і втрачаєте не лише час, а й додаткові гроші, бо з Ворохти до Поляниці 20 кілометрів. Утім, звідти можна маршруткою доїхати до Буковелі за 20 гривень, яка їде… через Татарів.

До речі, взяти квитки на потяг інколи доволі складно. Це, якщо онлайн, до прикладу, шукати «Хмельницький – Івано-Франківськ». А ось, якщо ввести пункти відправлення Жмеринку, то може статися так, що квитків «бери – не хочу». А різниця в ціні – на 20 гривень дорожче.

Житло, лижі, гори…

Вийняти житло в Буковелі – теж не проблема. Аби гроші були. В середньому, двомісний номер обійдеться від тисячі гривень за добу. Утім, при ранньому бронюванні, до прикладу, за місяць до поїздки, можна отримати й знижку до 10 відсотків. Ті ж, хто приїздить на курорт власним автомобілем, частенько зупиняються не в самій Поляниці, а в Татарові або Яблуниці (вона розташована від Буковелі в десяти кілометрах). Тут двомісний номер можна орендувати і за 300 гривень на добу.

Їхати кататися на лижах можна як із власним спорядженням, так і без нього. Адже в Буковелі та навколишніх селах є чимало пунктів прокату. У «серці» курорту, звісно, трохи дорожче.

Так, прокат дорослих лиж на день обійдеться від 170 гривень (найдешевші – категорії «С», які менш швидкісні). Додайте ще шолом – це «плюс» 60 гривень. Якщо немаєте спеціального костюму, то й його можна взяти на прокат. Ну, хоча б штани – 150 гривень. Отож, день катання на орендованому спорядженні обійдеться мінімум у майже 400 гривень на людину. Звісно, можна брати це все в оренду на декілька днів одразу, тоді середня вартість на день буде меншою.

Якщо ж орендувати спорядження у Татарові чи Яблуниці, то буде дешевше.

Однак, мати лижі чи сноуборд – цього недостатньо, щоб повноцінно відчути швидкісні спуски Карпатами. Адже, щоб дістатися на вершину бодай однієї траси, потрібно піднятися підйомником. А це теж не безкоштовно.

Проїхатися за пару сотень гривень

«Скіпаси» – саме так називаються квитки на витяги. Одноразовий коштує 290 гривень. Утім, це, мабуть, більше для тих, хто ніколи не катався і дуже поспішає. Бо виклавши 290 гривень, людина лише раз підніметься на якусь трасу, спуститься і все. Є інші варіанти. До прикладу, скіпас на три години за 585 гривень, або на півдня (з 8.30 до 14.00 або з 12.00 до 19.30) вартістю 770 гривень. На цілий день скіпас у сезоні 2018-2019 років коштує 1120 гривень, але це без вечірнього катання після 16.30. За нього слід заплатити ще 270 гривень. Утім, ті, хто приїжджають на декілька днів і купують скіпаси на 2 і більше днів, то їм вечірнє катання вже включено в тариф. Зауважимо, що є ще сезон «Святковий» – з 2 по 6 січня, на період якого й ціни інші. Дорожчі. Переконатися можна на сайті ТК «Буковель».

До речі, проїхатися підйомником для новачків це свого роду певна наука. Адже теж потрібно мати навички. А тому не раз доводилося бачити, як люди, піднявшись угору, встають з сидіння витягу і… падають.

Та таких помилок можна легко подолати, якщо дотримуватися елементарних правил, про які незавжди розповідають професійні інструктори. Як правило крісла підйомника розраховані на чотирьох людей. Якщо ви новачок у цій сраві, то краще обирати крайні місця – або ліворуч, або проворуч. Але не по середині. Чому? На «кінцевій зупинці» буде легше з’їхати. Головне, однією рукою тримати палиці, а іншою притримувати сидіння. Ноги не випрямляти, а «стояти» так, як і сиділи, нахилившись трохи вперед. Коли ж лижі торнуться снігу, то рукою відштовхніться від сидіння. І все. Детальніше можете переглянути у відео від сайту «Є».

До речі, деякі новачки не купують скіпаси, а просто тренуються на маленьких гірках біля трас. Або ж спочатку наймають інструктора. Приватне навчання – від 1290 гривень. групове – від 990 гривень.

“А їсти хочеться”

Безумовно, відпочинок у Буковелі – це не лише оренда житла, спорядження та скіпаси, а ще й харчування. А на природі їсти хочеться частіше. До того ж, катання спалює калорії, який організм одразу хоче поповнити. Отож, про ціни…

Майже в будь якому кафе курортному Буковелю філіжанка кави обійдеться у 55-65 гривень. Щоправда, можна зеконимити, якщо попити її в магазині, де вона коштує 30-35 гривень. Пляшка півлітрової води, як в магазині коштує 18 гривень, у кафешках, які розташовані на схилах трас, коштує 45 гривень. А напій чи не усіх гірськолижнгих курортів – глінтвейн – 50-55 гривень.

Млинці з сиром можна скоштувати за 80 гривень, борщ – за 100 гривень, вареники з картоплею – за 130 гривень. Звісно, є й дешевші заклади, але їх потрібно пошукати. Але найдешевший варіант – це просто щось «закинути в шлунок», щоб не «булькало», купивши в магазині. Утім, довго так не прохарчуєшся. А економити на шлунку не варто. Тим паче на курорті.

Хто не хоче з певних причин кататися на лижах чи сноубордах, або ж зробити «паузу», також мають чим розважитися. До прикладу, покататися на собачій упряжці за… 1500 гривень. Або сходити в спа-комплекс, де є декілька різних саун, соляна кімната, басейн та джакузі під відкритим небом (зимою, звісно, вода в них аж парує). Ціна – від 700 гривень за три години. Там же можна і чаю попити – від 60 гривень.

У загальному ж, відпочивати – це завжди приємно. А відпочивати в горах – ще й корисно. Відпочивати, катаючись на лижах, тим паче. А тому чимало відпочивальників, які хоча б раз були в Буковелі, хочуть повернутися назад, аби насолодитися як природою, так і адреналіном від спуску зі схилів.


Читайте також:


Залишити коментар: