Великий піст-2019. Ось що має зробити кожний християнин в цей важливий час, щоб отримати найбільшу користь для душі



Великий піст-2019. Ось що має зробити кожний християнин в цей важливий час, щоб отримати найбільшу користь для душі.

- джерело.

Великодній піст є найсуворішим та найголовнішим постом, у період якого варто утримуватися від веселощів, радощів і приділити час на духовний розвиток. Початок Великого посту в 2019 році розпочнеться у понеділок 11 березня, а завершиться в суботу 27 квітня. Великдень християни відзначатимуть 28 квітня.

Загальна тривалість Великого посту складає 48 днів. Розпочинає піст Чотиридесятниця (перші сорок днів), а закінчує Страсна седмиця (останній тиждень перед Великоднем). Великий піст починається за сім тижнів до Христового Воскресіння, пише 24 канал.

Ті люди, які хочуть дотримуватися Великого посту, повинні вивчити загальні рекомендації, зберегти список заборонених продуктів та страв, а також вияснити, що можна вживати кожного дня.

Великий піст потрібен кожному для того, щоб очиститися від гріхів і приготувати свою душу до світлого свята. Протягом усього посту людина повинна відмовитися від їжі в пам’ять про сорокаденний піст Ісуса. Упродовж сорока днів християни повинні відмовлятися від розваг і задоволень, присвячуючи час самопізнанню і молитвам.

Історія Великого посту

Церква встановила Великий піст в пам’ять про поневіряння пустелею Ісуса Христа, який протягом 40 днів, попри спокуси, відмовляв собі в їжі. Час Великого посту потрібен для роздумів. Під час нього християни згадують, що Господь був відданий своїм учням і був розіп’ятий на хресті. Після оплакання Богородицею Дівою, Ісуса Христа поклали в труну, але на третій день він воскрес із мертвих.

Перший день Великого посту називається Чистим понеділком, а увесь перший тиждень – Чистою седмицею. В давнину цього тижня їли гриби, квашення, солонощі і рибу. Другий тиждень посту називався Другою седмицею. Цього тижня дівчата починали вишивати перлами свій майбутній вінчальний одяг.

Третій і четвертий тиждень посту називається Хрестопоклонним. У четвер пекли з пісного тіста “хрести” з родзинками посередині. Через те, що на хресті прийняв смерть Ісус Христос заради порятунку людей, хрест став особливо шанованим. В давнину хрести прикрашали перлинами і носили на шовкових шнурках.

П’ятий тиждень посту називається Похвальною седмицею. Шостий тиждень – Вербна неділя, а субота у Вербну неділю Великого посту називається Лазаревою суботою. Назвали цей день на честь Лазаря – брата Марфи та Марії, якого воскресив з мертвих Ісус Христос.

Правила дотримання Великого посту

– Перед початком посту обов’язково треба посповідатися і причаститися.

– Протягом 48 днів посту дотримуйтеся повної відмови від їжі тваринного походження та м’яса.

– Під час посту треба допомагати людям.

– Не влаштовуйте гучні вечірки.

– Обмежте свої шкідливі звички. У Великий піст забудьте про вживання спupтних напоїв і відмовтеся від куpіння.

– Кожну неділю йдіть до церкви на літургії та щодня присвячуйте час молитвам.

– Стримуйте себе у тiлесних втiхах.

– Не кoнфліктуйте та не сваpіться з колегами, друзями чи близькими.

– Не тримайте ні на кого злiсть та не думайте про погане.

– Позбудьтеся заздрощів та не брешіть. Будьте чесними з собою та оточуючими людьми.

Закінчується піст у неділю, 28 квітня. У світле свято Христового Воскресіння можна вживати будь-які страви та продукти, однак до звичного раціону треба повертатися дуже ретельно.

Святий Іоан Золотоустий про піст

“Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той властиво безчестить його. Ти постиш? Докажи мені це своїми ділами! Якими, скажеш, ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога, примирися! Коли побачиш свого друга щасливим, не завидуй! Коли побачиш гарну жінку, пройди мимо. Хай постяться не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки та всі члени нашого тіла… Що за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів” (Про статуї 3).

“Можна багато постити і не дістати за це нагороди. Чому? Бо стримуючись від їжі, не здержувалися від гріхів. Не їли м’яса, а з’їдали доми бідних. Не впuвалися вuном, а п’янiли злою поxіттю. Проводячи весь день без їжі, перебували на соpоміцьких видовищах… Яка користь з посту, коли ти позбавляєш тiло дозволеної законом їжі, а душі даєш протизаконну поживу” (Покаяння 4).

“Якщо теперішній піст проведемо з такою ревністю, що цього тижня зовсім перестанемо клястися, наступного подолаємо гнів, а ще через тиждень викорінимо обмови, а в подальші тижні поправимося ще в іншому, то йдучи тієї дорогою вище й вище, мало-помалу осягнемо сам вершок чесноти” (Про статуї 4).


Читайте також:


Залишити коментар: