В Італії арештованого нацгвардійця Марківа перевели до в’язниці суворого режиму



Комісар тюремної поліції розповів, що вирішив перевести Віталія до в’язниці суворого режиму, тому що один з в’язнів розповів йому нібито Віталій готує втечу. Крім того, він отримував подібні повідомлення від поліції.

- джерело.

В італійському місті Павія відбулося чергове засідання у справі Віталія Марківа, старшого сержанта Національної гвардії України, якого італійська прокуратура звинувачує в «наданні матеріального внеску, визначального у спричиненні смерті» двох журналістів та «замаху на життя французького журналіста Вільяма Рогелона».

Про це повідомляє у Facebook Олесь Городецький, голова Християнського товариства українців в Італії.

Як зазначає Городецький, на засіданні заслухали п’ятьох свідків звинувачення: експерта зі зброї, експерта, який аналізував рюкзак Андреа Роккеллі на наявність вибухових речовин, першого секретаря посольства Італії в Києві, комісара тюремної поліції та судмедексперта, який робив зовнішній огляд тіла А. Роккеллі.

Військовому експерту прокурор демонстрував фото вилучені з телефону Віталія і просив встановити вид зброї, калібр та дальність стрільби.

«Серед продемонстрованих були АК-74, гранатомет, кулемет, РПГ та інші. Дальність прицільної стрільби з цієї зброї на думку експерта не перевищує 800-1000 метрів. Експерт також розповів про принцип роботи міномету. Також експерту продемонстрували хвіст мінометної міни, яку сепаратисти знайшли біля тіла Роккеллі і запитали чи це може бути боєприпас для гаубиці з іншого фото. Відповідь була негативна. Експерт також пояснив суду різницю між прицільною дальністю зброї і загальною дальністю польоту боєприпасу. Коли прокурор запитав про роль навідника у роботі міномету, захист, після відповіді, парирував запитанням чи потрібні курси для цих знань і хто несе відповідальність. На думку експерта відповідальність несе командир мінометного відділу, а для корекції потрібні курси», – розповів Городецький.

Зокрема, комісар тюремної поліції розповів, що вирішив перевести Віталія до в’язниці суворого режиму, тому що один з в’язнів розповів йому нібито Віталій готує втечу. Крім того, він отримував подібні повідомлення від поліції.

Також, захист Віталія заявив, що якщо суд прийме ці свідчення, то він вимагатиме слухання поліції, яка давала попередження та самого в’язня, який розказав про цей “план”, щоб визначити чи можна йому довіряти.

Під час слухань італійський дипломат розповів про те, як допоміг встановити зв’язок між італійською прокуратурою та прокурором ГПУ Коваленком.

Наступним свідчив експерт, що проводив дослідження рюкзака Роккеллі на вибухові речовини. Він зазначив, що не може за цими показниками визначити зброї, з якої стріляли.

Останнім слухали судмедексперта, який робив зовнішній огляд тіла загиблого. Він зазначив, що в цілому погоджується з висновком судмедексперта зі Слов’янська: смерть настала від ураження ділянки шиї металічними осколками від боєприпасу. Повторного вскриття не робили. Самих осколків не було надано італійській стороні.

У підсумку, сторона захисту залишилась задоволена результатами засідання, хоча робити якісь висновки ще зарано. Адвокат також підкреслив об’єктивність, яку протягом процесу демонструє суддя.

Наступне засідання відбудеться 8 лютого. Планується заслухати депутатів ВРУ Антонищака та Матківського, прокурора Коваленка та свідка цивільних позивачів.

Прокурор попросив адвокатів захисту посприяти, щоб свідки з України з’явилися на суд.

Нагадаємо, у липні 2017 року в Італії за підозрою в причетності до вбивства на Донбасі фоторепортера Андреа Роккелі заарештували українського військового Віталія Марківа. Затриманий українець виявився заступником командира в батальйоні Нацгвардії.

Як повідомлялося, 6 липня в італійському містечку Павія, поблизу Мілану, розпочався судовий процес у справі Віталія Марківа, старшого сержанта Національної гвардії України, якого італійська прокуратура спочатку звинувачувала в «умисному спричиненні смерті італійського журналіста Андреа Роккеллі та його російського перекладача Андрєя Міронова», а тепер, змінивши формулювання, – в «наданні матеріального внеску, визначального у спричиненні смерті» двох журналістів та «замаху на життя французького журналіста Вільяма Рогелона».

Згодом, 14 вересня в італійському місті Павія, в суді за адресою Piazza del Tribunale, 1, відбулося друге судове засідання у справі Віталія Марківа.

Як відомо, попереднє засідання суду місті Павії відбулося 14 грудня, на якому було заслухано п’ятьох свідків – італійських журналістів, які у той час перебували в зоні бойових дій.

Як повідомлялося, 18 січня, на шостому засіданні суду, що триває з липня минулого року, заслухали чотирьох свідків-правоохоронців оперативного підрозділу з Мілана, які проводили судово-технічну експертизу відео- і фотоматеріалів та апаратури, вилучених у родини загиблого Андреа Роккеллі та обвинувачуваного Віталія Марківа.


Читайте також:


Залишити коментар: