У Польщі засудили організаторів незаконної імміграції громадян України в ЄС

Жоден з українців не потрапив до потенційного роботодавця.

У районному суду і місті Живєц в Сілезькому воєводстві почався судовий процес над двома громадянами Польщі, яких звинувачено в організації незаконного перетину польського кордону для понад 1,8 тис. громадян України.

Чоловікам загрожує до 8 років позбавлення волі, – повідомила у середу, 3 жовтня, речниця коменданта Сілезького відділу Прикордонної служби Катажина Вальчак, передає Польське радіо.

«Обвинувальний акт – це завершення справи, відкритої у середині 2017 року працівникам Сілезького відділу Прикордонної служби. Організаторами незаконно бізнесу були жителі Живєцького повіту: 74-річний батько та 47-річний син», – повідомила Вальчак.

За її словами, обвинувачені мали зареєстровану будівельну фірму, яка не вела підприємницької діяльності. Вони використовували її для реєстрації у Живєцькому управлінні праці заяви про намір доручення виконання роботи громадянам України.

«Ці документи потім отримували громадяни України, котрі співпрацювали з ними. Ті, у свою чергу, перепродували їх своїм співвітчизникам. Ціна такого документа, що дозволяє отримати польську візу, складала до 200 євро», – сказала Катажина Вальчак.

Прикордонна служба з’ясувала, що жоден з українців не потрапив до потенційного роботодавця. «Більшість з них використовували ці візи для незаконного перетину кордону Європейського Союзу та незаконної роботи у країнах Західної Європи», – додала речниця.

Джерело.

Читайте також: