У Черкасах чоловік змінив свій заповіт, і в новому документі вказав одержувачем спадщини – половина квартири та грошові депозити на суму понад півмільйона гривень – не дочці, а церкві. Тепер жінка намагається через суд скасувати останню волю батька, який вже помер.
За словами дочки Федора Шотника Віри, стосунки з батьком у них були погані, і після смерті матері ситуація ще погіршилася. Вона розповіла, що у чоловіка були напади агресії. А ось ревним вірянином або активним прихожанином храму він не був.
Священик греко-католицької церкви Юліан Шеремета розповів, що Шотник всього кілька разів був у храмі. І одного разу сам підійшов до нього зі щедрою пропозицією, повідомивши про бажання заповідати все майно парафії.
“Я його запитав за родину. Він зізнався, що з ними в поганих стосунках.
Я консультувався з владикою, і було сказано, що якщо людині зручно, ніщо не має права заборонити людині дати на церкву”, – сказав він.
При цьому священик наголошує, що нерухомість і депозити записані не на нього особисто, а саме на церковну парафію.
Також отець Шеремета заявив, що нікого виселяти з квартири не збирається і не думав про це. Зараз відбувається обговорення, що ж робити з отриманим майном, адже у квартирі проживає ще дві людини – дочка покійного зі своєю дорослою дочкою.
Орієнтована вартість половини квартири – 15 тисяч доларів.
Зауважується, що з юридичної точки зору в цьому заповіті порушення поки не виявлені. Єдиним способом анулювання документа називають можливість надати докази, що людина могла перебувати під дією препаратів, що вплинуло на її стан і сприйняття того, що відбувається.
За пів року до смерті, переживши інфаркт та інсульт, Федір Шотник на відео розповів, що прийняв рішення заповісти майно церкві. Потім він захворів і не виходив з дому до самої смерті.
“Мені здається, що Шеремета просто скористався ситуацією… дідом, який був психічно не врівноважений”, – сказала дочка Віри Шотник.
Проте, хоча рідні померлого говорять про серйозні проблеми зі здоров’ям, але на обліку в психдиспансері чоловік не стояв.