Пацієнткою трускавецьких медиків стала 52-річна українка за походженням, яка вже кілька років мешкає у США. Під час її відпочинку у Трускавці в одному із місцевих санаторіїв у неї при обстеженні виявили гній у нирці та скерували на повне медичне дообстеження в лікарню, повідомляє «Дрогобич.Інфо».
-У жінки підтвердився попередній діагноз – лівобічний термінальний гідронефроз, тож їй запропонували зробити дренаж, пацієнтка погодилася, – говорить головний лікар Трускавецької міської лікарні Ігор Стасик. – Однак гостро постало питання про проведення в найближчий час операції по видаленню органа, який уже не виконував свою важливу функцію в організмі.
Відпустивши пацієнтку на місяць додому, із нею узгодили час проведення майбутньої лапароскопічної операції. Оскільки пацієнтка мала проблеми ще й з жовчним міхуром вирішили за одним разом робити подвійну операцію – із видалення лівої нирки та жовчного міхура.
У зазначений час із США жінка прибула повторно в Трускавець. Операція лапароскопічним методом тривала 4,5 години. Перший етап взяли на себе хірурги Богдан Куцик та Володимир Кулина – вони видалили хворий жовчний міхур. Відтак естафету від хірургів прийняли урологи – зав. урологічним відділенням лікарні Ігор Деркач та уролог Михайло Босак, які видалили пацієнтці ліву нирку. Усі втручання проходили за допомогою лапароскопу, тож хірургічна агресія була зведена до мінімуму.
На тілі пацієнта після такої операції залишаються маленькі, довжиною в сантиметр сліди, а не шрами. Слід зазначити, що увесь операційний процес у Трускавці проходив під пильним оком та контролем завідувача урологічним відділенням Львівської обласної клінічної лікарні, доцента кафедри урології Львівського медичного університету ім.Данила Галицького Романа Шеремета. Наразі пацієнтка перебуває під наглядом медиків та проходить так званий післяопераційний етап.
За словами головного медика курортного міста, за лапароскопічними операціями майбутнє – оскільки такі втручання є нетравматичними для людини, на третю добу після операції хворі йдуть додому, днів через 20 можуть приступати до роботи.
Лапароскопічна операція — це операція на внутрішніх органах через невеличкі розрізи. До черевної порожнини проникають спеціальним оптичним приладом — лапароскопом. Це трубка, яка має систему лінз і приєднана до відеокамери. Відеокамера виводиться на монітор. Через розрізи вводяться також мініатюрні хірургічні інструменти. Хірург оперує та бачить операційне поле на екрані монітора. Якщо після відкритої операції пацієнт змушений , тривалий час, лежати без руху, щоб не розійшлися шви, то при лапароскопії відновний процес проходить значно швидше.