Тіло “дівчини з трояндою” знайшли у водоймі, хоча вона не вміла плавати: нові деталі трагедії на Харківщині


На Харківщині у В’ялівському водосховищі в районі села Руські Тишки через три тижні знайшли тіло 22-річної Вікторії Лукашової. У соцмережах її називали дівчиною з трояндою – через татуювання на руці. Дівчина пропала ще 18 липня, в той день вона разом із друзями каталася на катамарані.

Пошуки поліції, рятувальників і волонтерів виявилися безуспішними. Тіло випадково виявив рибалка прямо посеред водойми.

Пише - джерело.

Детальніше про це читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Стаття – вбивство. Але потрібно дочекатися експертизи
Тіло Вікторії рибалка знайшов 4 серпня, відразу повідомивши про це охороні бази та рятувальникам. Пізніше близькі дівчини впізнали її.

За словами волонтера Олександра Гуманюка, який організовував її пошуки, зовнішніх ознак насильницької смерті на тілі дівчини не виявили. Трохи потерті п’яти і коліна, але це могло статися через те, що тіло тягнуло водою по дну.

“Я сам допомагав діставати Віку. Оглядав її, нічого підозрілого на ній не було. Але цим вже будуть займатися експерти, вони зроблять свої висновки”, – говорить він OBOZREVATEL.

У пресслужбі поліції Харківської області OBOZREVATEL повідомили, що поки немає результатів судмедекспертизи: “Поки відкрито провадження за статтею вбивство. Ми завжди так робимо, коли йдеться про зникнення людини. Після того як прийдуть результати експертизи, слідчий вирішить, в якому напрямі рухатися, і можливо справа буде перекваліфікована”.

Лунали різні версії
У село Руські Тишки на пляж бази “Аква” Віка вирушила разом зі своїм хлопцем Стасом, його братом і дружиною. Там компанія відзначала день народження одного з друзів.

Молоді люди розпивали алкогольні напої. Пізніше двоє з них пішли до пункту видачі катамаранів – взяли два і подалися кататися. Підпилих друзів вони підхопили вже на іншому боці пляжу.

Віка була на одному катамарані разом зі своїм хлопцем, а також там перебували брат хлопця з дружиною. Хоча деякі її близькі дивуються, що дівчина вирішила кататися на воді, адже не вміла плавати. Навіть коли вона ходила на пляж, то зазвичай не брала із собою купальник, тому що глибоко у воду воліла не заходити. В день трагедії вона теж була в шортах і білій футболці.

Що сталося далі – учасники подій описують по-різному. Спочатку говорили, що дівчина пірнала у воду з катамарана, потім – що вона нібито плавала поруч (хоча не вміла цього робити). Потім з’явилася версія, що дівчина крутила педалі, втомилася і тому пересіла, щоб відпочити. А вже коли молоді люди озирнулися назад, що побачили, що її там немає.

“Її хлопець говорив, що вони кинулися пірнати, але знайти її у воді не змогли. Пізніше працівники пляжу підтвердили. Вони говорили, що у Стаса були темні очі як у людини, що багато пірнала”, – говорить Гуманюк.

А ось очевидці розповідали, що компанія була п’яна і просто спала на березі, коли на місце НП прибула поліція. Хоча хлопець дівчини та ще кілька людей давали свідчення.

А пізніше одна з дівчат, яка відпочивала разом із ними, в соцмережі написала, що в компанії ніхто Віку не знав. Хоча насправді загибла крім брата свого хлопця і його дружини знала багатьох із тієї компанії.

“Що це було, чому дівчина загинула, вже встановить слідство. У мене враження, що стався нещасний випадок. Можливо, через алкоголь. Люди були на підпитку – і ось так сталося. Ми перевіряли: впасти з платформи катамарана не так-то просто, вона досить широка”, – каже Гуманюк.

Волонтер просив хлопця Віки не приїжджати на місце НП

Гуманюк звернув увагу на цю НП і запропонував небайдужим людям об’єднатися і зайнятися пошуками Віки. Для цього в Telegram створив групу “Роза на руці” – за однією з прикмет Вікторії. На заклик відгукнулося багато небайдужих, деякі навіть надавали катери, обладнання для пошуку. Десятки волонтерів прочісували берег водойми.

“У суботу, коли ми почали пошук, приїжджав хлопець Віки, він вказав місце, де вона пропала. Але я сам попросив його не приїжджати наступного дня, коли почнуться масові пошуки, тому що через резонанс міг виникнути конфлікт. Він і в наступні вихідні приїжджав, теж допомагав у пошуках. Але коли приїжджало багато волонтерів, я все-таки просив його побути осторонь, мало що…” – розповідає Гуманюк.

Оскільки до пошуків приєдналося багато людей, Олександр вирішив створити громадську організацію, яка буде займатися пошуками зниклих людей. “Спочатку я навіть не збирався цього робити. Думав, що просто активізую людей, знайду куратора, сам буду допомагати організаційно. Але куратора не знайшлося, тому все довелося брати в свої руки”, – ділиться харків’янин.

Читайте також:


Залишити коментар: