Продаж безпілотників США MQ-1C Grey Eagle Україні начебто призупинено.
США нібито призупинили продаж безпілотників Grey Eagle Україні через побоювання американської влади, що дрони можуть потрапити до рук російських військових.
Пише - джерело.Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерела.
За словами двох джерел, знайомих з питанням, план адміністрації Джо Байдена з продажу Україні чотирьох великих бойових безпілотників MQ-1C Grey Eagle, які можуть бути озброєні ракетами Hellfire, було припинено.
Згідно з інформацією агентства, операцію з продажу секретного обладнання для спостереження було відхилено через рекомендацію Управління з безпеки оборонних технологій Пентагону, якому доручено охороняти дорогі технології. Модель БПЛА MQ-1C Grey Eagle відносять саме до таких.
Заперечення проти експорту бойових безпілотників виникло через побоювання, що радар та обладнання для спостереження на них можуть створити загрозу безпеці Сполучених Штатів, у випадку потрапляння до рук військових РФ. Наразі рішення про потенційне укладення угоди з Україною розглядає Пентагон.
Нагадаємо, Шольц відкинув критику щодо затримки постачання озброєння Україні та пояснив, в чому насправді причина.