Поки не їдьте: українських біженців просять не повертатися додому до весни


Верещук каже, що мережі можуть не витримати, якщо всі громадяни повернуться додому.

- джерело.

Українців, які від початку повномасштабного вторгнення Росії виїхали за кордон, закликають, за можливості, не повертатись на Батьківщину у зимовий період.

Про це заявила віцепрем’єрка-міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук під час телемарафону.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Верещук пояснила, що Росія програє на полі бою і перейшла до терору цивільного населення, знищуючи критичну інфраструктуру. У зв’язку з цим, вона просить українців, у яких є можливість, перезимувати за кордоном.

Віцепрем’єркасказала, що повернення до України зараз означатиме знову наразити на небезпеку себе, своїх дітей та рідних.

“Росія перейшла до терору цивільного населення, вона не може воювати з армією, вона програє на полі бою… Буду просити не повертатися, нам треба пережити зиму. На жаль, мережі не витримають, ви бачите, що робить Росія”, – наголосила вона.

Верещук, підсумовуючи, сказала, що, хотіла б, щоб вже весною українці повернулись та спільно відновлювали Україну.

“Наші діти повинні жити і навчатися тут, але поки що утримаймось, тому що розуміємо, що ситуація погіршуватиметься, і зиму треба вижити. Переживемо зиму, а далі будемо думати про все решта”, – підсумувала віцепрем’єрка.

Тим часом, у Польщі, яка є серед країн-лідерів із кількості прийнятих українських біженців, взялися масово перевіряти українців, які отримують виплати і повертаються додому. Тамтешній ZUS, на підставі даних прикордонної служби, перевіряє осіб, які виїздять з Польщі на понад місяць і скасовують таким біженцям виплати соціальних допомог за програмами “500+” або “Сімейний капітал опікунчий”.

Нагадаємо, журналісти The New York Times спрогнозували, якими будуть наступні 6 тижнів повномасштабної війни в Україні. Офіційні особи США вважають, що бойові дії, ймовірно, триватимуть місяцями. Водночас, в України є можливість досягнути успіху на полі бою.

Своєю чергою керівник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов вважає, що війна в Україні може закінчитися до літа наступного року.

Ситуація із електропостачанням
Після масованих атак РФ на підприємства критичної інфраструктури України ситуація з електропостачанням є складною. Громадян закликають максимально скоротити електроспоживання: у пікові години увечері та вранці звести до мінімуму електроспоживання, а також не вмикати одночасно кілька потужних електроприладів.

Голова НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький заявив, що графіки віялових відключень електроенергії зроблять справедливішими для споживачів, щоб не було сильних перекосів.

Читайте також:


Залишити коментар: