“Пeрeд вaми нiхтo звiтувaти нe будe!”: Зeлeнcький пocтaвив на мicцe Пoрoшeнкa і Вaкaрчукa


“Хочу відповісти своїм колегам з фракцій “Голос” і “Європейська солідарність”, які вимагають чи то звіту про ситуацію на переговорах з Росією, чи то визначення директив для президента України, як вести ці переговори.

Я не іронізую, а справді не розумію суті вимог колег. Адже керівники усіх фракцій отримали вичерпні пояснення президента щодо “формули Штайнмайера” і, як виглядало з заяв більшості з них, сприйняли їх. Але, схоже, не змогли переконати свої фракції. Буває.

- джерело.

Окрім Регламенту ВРУ в Україні існує Конституція, яка визначає повноваження різних гілок влади.

Хочу нагадати статтю Конституцію 106, яка чітко і однозначно встановлює, що саме президент України “представляє державу в міжнародних відносинах, здійснює керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави, веде переговори та укладає міжнародні договори України”. В сфері зовнішньої політики є у президента і багато інших повноважень і обов‘язків. Конституція не залишає сумнівів, що в царині зовнішньої політики інституція президента одноосібно посідає чільне місце”, – написав він, додавши, що “звіти” президента України перед Верховною Радою проходять у формі щорічних або позачергових послань до Верховної Ради, а не на вимогу частини фракцій, в в міру необхідності, яку визначає сам президент.

Крім того, Яременко нагадав про статтю 85 Конституції, яка визначає всі повноваження Верховної Ради.

“Верховна Рада в сфері зовнішньої політики займається ратифікацією міжнародних договорів, визначає засади зовнішньої політики, займається міжпарламентським співробітництвом, здійснює парламентський контроль за дотриманням законів і затверджує в рамках державного бюджету фінансування зовнішньополітичної сфери.

Читайте також:


Залишити коментар: