“Новий Wikileaks” опублікував 175 ГБ витоків інформації, які можуть пролити світло на війну Росії на Донбасі



Матеріали проливають світло на російську війну в Україні, а також на зв’язки між Кремлем і РПЦ.

- джерело.

Проект Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets) у п’ятницю оприлюднив масштабну колекцію документів з РФ, отриману шляхом хакерських зламів та витоків інформації.

‏Як пише The New York Times, більшість матеріалів, які проливають світло на російську війну в Україні, а також на зв’язки між Кремлем і Російською православною церквою, тощо, були опубліковані раніше в Росії, Україні та інших країнах, повідомляє УП.

Однак вражає обсяг матеріалу – 175 гігабайтів.

https://twitter.com/DDoSecrets/status/1088768450460336136

Як зазначила група DDoSecrets, основні файли нової колекції під назвою “Темна сторона Кремля” включають “сотні тисяч повідомлень і файлів російських політиків, журналістів, олігархів, релігійних діячів і націоналістів/терористів в Україні”.

Зазначається, що документи включають об’ємний архів матеріалів з МВС Росії, який WikiLeaks відмовився публікувати у 2016 році.

Також опубліковано багато російських електронних листів та інших матеріалів, отриманих хакерською групою “Шалтай Болтай”, документи російського експортера зброї “Рособоронекспорт” і матеріали щодо фальсифікації історії падіння в Україні малайзійського пасажирського літака рейсу МН17 у 2014 році.

Новий сайт працює приблизно за моделлю WikiLeaks – запрошуючи хакерів та інформаторів надсилати конфіденційні документи.

The New York Times пише, що українські хакери наполегливо працювали над викриттям російської таємної діяльності в окупованому Криму та ОРДЛО, бізнесмени використовували хакерів проти суперників, активісти прагнули викрити правопорушення з боку поліції та силових структур.

“Отримані архіви електронних листів і внутрішніх документів були розміщені по всьому Інтернету, а нова колекція прагне зібрати все в одному місці”, – йдеться в матеріалі.

Емма Бест, журналістка з Бостона, яка допомагала організувати DDoSecrets, повідомила виданню, що сайтом займається менше 20 осіб, які живуть у різних країнах, однак більшість з них воліють залишатися неназваними.

Бест розповіла, що близько двох тижнів тому, коли матеріал щодо РФ було зібрано, але ще не опубліковано, хтось спробував стерти один із серверів групи.

У зв’язку з цим група прискорила публікацію матеріалів на кілька тижнів і зберегла копії архіву в декількох місцях, щоб запобігти його знищенню.


Читайте також:


Залишити коментар: