Існує твердження, що цей український продукт не має ні аналогів, ні гідної конкуренції в цілому світі
Замінник сала складається з рослинного масла і желатину. Розробниками є студенти Сумського аграрного університету. Вони вважають свій винахід здоровою альтернативою звичайному шпику. На відміну від продукту тваринного походження, замінник сала не містить багатьох шкідливих речовин і його можуть їсти навіть вегетаріанці.
Доцент кафедри харчування Дмитро Бідюк запевняє, що смак створеного сала ретельно опрацьовувався і навіть гурмани не зможуть відрізнити його від справжнього. Більш того, штучне сало можна робити з будь-якими смаками: солоне, з перцем та іншими спеціями, кисле, солодке, різної жирності.
Деякі експерти скептично ставляться до винаходу
До прикладу, створення штучного сала є беззмістовним вчинком, вважає дієтолог спортивного клубу Івано-Франківська Оксана Мороз. Каже, що штучно зроблений продукт не володіє ніякими його корисними властивостями, тільки чимось повторює його смак. Справжнє сало багате на вітамініни A, E і D, містить вітаміни групи В і велику кількість мікроелементів, а також арахідонову кислоту – одну з незамінних жирних кислот, які допомагають включати імунітет при зустрічі з вірусами і бактеріями.Крім того, в салі міститься селен, який є потужним антиоксидантом.
Пригадаємо, що у минулому році натуральний головний національний продукт України подорожчав в два рази. За словами експертів, свиней стало утримувати невигідно: відходів зі столу українців стає все менше, селянам доводиться закуповувати дорогі корми, при цьому собівартість в тому числі і сала різко зросла.