Італійська поліція полює на контрабанду в українських бусах

Італійська поліція регулярно зупиняє бусики заробітчан
Патруль поліції Polontrada у Varallo зупинив звичайний білий фургон, із багажним відділенням, заваленим сумками і коробками, якими українці в Італії пересилають подарунки своїм родичам в Україну. Їх ще називають «furgoni delle badanti» – фургони доглядальниць, за основною професією, якою зайнято українських мігрантів.

Цей вид перевізницьких послуг, який вже роками є частиною життя заробітчан, тим не менше є нелегальним оскільки кур’єри не зареєстровані у жодному реєстрі, і не є представниками легальних спеціалізованих компаній. Фургони перевозять багаж не описаний, без супроводжуючих документів тому увесь сервіс перевезень бусиками є популярними, але у рівній мірі нелегальними, тому часто стають об’єктами контролю італійської дорожньої поліції.

У місті Сакро-Монте “Полстрада” зупинила і оштрафувала водія одного із бусів, під час того, як водій майже закінчив об’їзд клієнтів та збір пакунків. На українця наклали штраф у розмірі 2000 євро, який водій сплатив готівкою.

Цей випадок не є поодиноким. Та, мабуть, бізнес кур’єрів є прибутковим і необхідність періодичної сплати штрафів передбачено в бізнес –балансі, і покривається із прибутку. За такий вид порушення закону італійське законодавство передбачає штраф від 2 до 5 тисяч євро та, в деяких випадках, адміністративний арешт транспортного засобу.

Крім того, українські буси перевозять відверту контрабанду, як то продукти харчування, алкоголь та тютюнові вироби. За деякими авторитетної газети Il Sole 24 ore, італійський ринок нелегального продажу цигарок на 30% постачається із України.

Джерело.

Читайте також: