«Імунітет до цього вірусу виглядає досить крихким — схоже, що у деяких людей на декілька місяців з’являються антитіла, а потім вони можуть ослабнути, тому не схоже, що потрібно на це сильно розраховувати, — говорить професор. — Це дуже підступний вірус, імунітет дивний і, більш того, недовговічний».
У багатьох країнах світу намагаються розробити вакцину проти вірусу, однак експерти все ще не впевнені, чи можуть антитіла, які з’являються у людей, що перехворіли на COVID-19, створити імунітет проти повторного зараження.
Минулого місяця радник Білого дому з питань охорони здоров’я доктор Ентоні Фаучі припустив, що, якщо COVID-19 буде вести себе, як інші коронавіруси, тоді імунітет від антитіл або вакцини, «ймовірно, не буде тривалим».
7 липня Альтман заявив, що очікує другу хвилю епідемії. Хоча уряди різних країн краще підготувалися до нового спалаху інфекції, ситуація все ще «дуже і дуже лякає».
«Будь-хто, хто думає, що він [вірус] став слабкіший або зник, або що проблема вирішиться сама собою, лише обманюють себе, — сказав Альтман CNBC. — Він як і раніше дуже смертоносний вірус, він з легкістю заражає людей. І я думаю, що людство не звикло мати справу з такими реаліями».
Професор також підкреслив, що важко передбачити, коли, і взагалі чи знайдуть ефективну вакцину проти COVID-19.
«Найскладніше криється в деталях, отримати вакцину не так-то просто. Зараз випробовують більше 100 вакцин, і в процесі багато що може піти не так, як треба. Я поки не роблю ставок».
Альтман сказав CNBC, що багато вчених, імунологів та фахівців з вакцин «дуже налякані» пандемією.
*Вірус “КПК” — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.