“Халяви не буде”: Провайдери готують українцям нове здорожчання інтернету


Українські інтернет провайдери готують людей до чергової хвилі подорожчання своїх послуг.

- джерело.

Компанії будуть по-різному виставляти рахунки. Але ціна, на якій може зупиниться зростання тарифів – це близько 250 грн за 100 мегабіт. Йти до неї будуть поетапно.

«Різко піднімати абонплату навряд чи хтось зважиться – це сильний удар по лояльності клієнтів. Будуть піднімати ще до Нового року – хто потроху, хто стрибком, але ціни мають зрости мінімум на 20, а в середньому на 40 грн»-розповів замдиректора провайдера

NetAssist Сергій Чумак.

Драйверами подорожчання виступають Київ, Харків і Маріуполь – тут інтернет дорожчає швидше за все.

У великих містах у операторів вище витрати на операційну діяльність, тому і тарифи тут вище, ніж в невеликих населених пунктах.

До речі, в селах платіжки за інтернет ніколи не були скромними, адже там використовується дороге підключенні по оптиці.

Тому сільські жителі зазвичай переплачують за Мережу.

Втрачають кадри

В першу чергу, зростання тарифів на послуги широкосмугового доступу (ШСД) обумовлено збільшеними витратами на персонал, дорогим обладнанням і його обслуговуванням, кажуть провайдери.

Все, що закуповують оператори для своєї діяльності закуповується в іноземній валюті – кабель, роутери для клієнтів та ін.

«Найголовніше – різниця в курсі долара по відношенню до гривні до сих пір не покрита.

Будь-який розхідник, який купувався до 2008 з розрахунку 8 грн / $, зараз купується по 26-27 грн / $. Різниця колосальна, і як ви можете бачити, ціна на доступ не виросла пропорційно в 3-4 рази.

Тому вартість буде зростати і в цьому і в наступному році », – впевнений Чумак.

Крім цього, компанії почали відчувати жорстку нестачу кваліфікованої робочої сили.

Персонал їде закордон або змінює сферу діяльності. Тому провайдери стали піднімати зарплати або збільшилися витрати на аутсорсингові послуги. Але і цим справа не обмежується.

У зв’язку з частими ушкодженнями ліній і злодійством обладнання, провайдери і оператори змушені будувати нові резервні лінії, а це знову-таки за долар, що автоматично робить цей бізнес на межі рентабельності і виживання.

Поки що затишно себе почувають тільки великі гравці, які можуть перечекати кризу в іншому «плечі», тобто в кабельному ТБ або в мобільному зв’язку.

Там конкуренції істотно менше і цінник на мобільний зв’язок вже виріс набагато більше, ніж на ШПД », – зазначив керівник провайдера« Паутина.Net »Олександр Арутюнян.

По Києву, наприклад, вже сьогодні популярний тариф 100 мегабіт в багатьох випадках перевищив 150 грн (коливається від 140 до 180 грн / міс.).

При цьому більшість провайдерів намагаються компенсувати подорожчання збільшенням швидкості доступу. Зараз рідко можна знайти тариф менше 30 мегабіт / с.

«Наскільки я знаю, швидкісні показники ніяк не зменшується у тих, хто не обмежує трафік усередині смуги.

Хто це робить – «наливає» більше гігабайт в тариф, щоб відчувалася різниця.

На оптимізацію витрат придумувати нічого – все, що можна було оптимізувати, вже давно оптимізовано.

Потрібно вибиратися з надання послуг нижче собівартості. Це можуть собі дозволити тільки великі оператори і, як я можу припустити, за рахунок крос-субсидування галузі.

Чи будуть вони вбивати ринок для монополізації – покаже час», – підмітив Сергій Чумак.

300 грн за гігабіт

Багато провайдерів в питанні підняття тарифів вирішили піти тим же принципом, якого дотримуються мобільні оператори – по суті, вони не підвищують розцінки, а «оптимізують» тарифну сітку замінюючи старі дешеві пакети на нові більш дорогі.

Абонента при цьому просто доводять до відома, що з «такого-то числа» його переводять на інший тариф.

Щоб згладити обурення людей, їм можуть запропонувати бонусну компенсацію у вигляді додаткової швидкості або додаткової ip-адреси.

«Медіана, до якої буде прагнути ринок – це до січня зробити 189-199 грн. Загалом, максимально близько до 200-250 грн / міс. – це вже до середини 2019 року.

Це стосується швидкого інтернету. Провайдери з застарілими технологіями не стануть піднімати ціни і продовжувати піаритися низькими тарифами.

Тим ньому менше, думаю мінімалка по 100 Мбіт до початку наступного року буде 150-200 грн.

А гігабітна швидкість стане продаватися по 300 грн / міс.», – резюмував Олександр Арутюнян.

Читайте також:


Залишити коментар: