Уряди Фінляндії та Чорногорії погодили передачу Україні військової допомоги для оборони від російських загарбників. В обох країнах вирішили не розкривати інформацію про техніку, яку передадуть Україні.
Фінське міністерство оборони інформує, що надасть Україні новий пакет військової допомоги, зокрема оборону техніку. Відповідне рішення прийняв президент країни Саулі Нііністе за пропозицією уряду.Пише - джерело.
ДО РЕЧІ Польські САУ “Краби” вже на фронті й нищать ворога
Щоб забезпечити можливість надання військової допомоги, в міноборони Фінляндії вирішили не розкривати зміст пакета та термін його надання.
Повідомляється, що додаткова допомога від фінів врахувала потреби України та ресурсне становище Фінляндії.
Фінляндія не забуде Україну та українців. Ми продовжимо допомагати: ми надішлемо новий пакет оборонних матеріалів,
– заявив міністр оборони Антті Кайкконен.
Чорногорія надасть додаткову військову допомогу Україні
Як повідомляє “Балканський оглядач”, 9 червня уряд Чорногорії на пропозицію міністерства оборони ухвалив рішення про надання Україні додаткової військової допомоги.
ВАРТЕ УВАГИ Навіть 2 сучасних винищувачі F-22 змогли би переламати хід війни у повітрі, – військовий експерт
У чорногорському міноборони заявили, що йдеться про продовження підтримки збереження цілісності та суверенітету України.
Військова та гуманітарна допомога, яку надала Чорногорія, є доказом безкорисливої підтримки хороброго українського народу та безперервної відданості спільним діям проти недемократичних принципів,
– заявили у відомстві.
Повідомляється, що конкретна фінансова, гуманітарна та військова допомога буде розглянута в найближчий період у співпраці з українською стороною та партнерами.
Потужна допомога від США та Британії
Сполучені Штати Америки 1 червня схвалили вже 11 пакет військової допомоги Україні. Новий пакет допомоги включатиме надання Україні реактивних систем залпового вогню HIMARS, які здатні вражати цілі на відстані понад 64 кілометри.
6 червня Велика Британія підтвердила передачу Україні реактивних систем залпового вогню M270. Вони з високою точністю вражають цілі на відстані 80 кілометрів.
Також на початку червня канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв поставити Україні сучасну систему протиповітряної оборони IRIS-T SLM. Та поставки озброєння можуть відкласти аж до листопада – грудня.
На жаль, Швейцарія 3 червня вирішила заборонити постачати Україні військову техніку свого виробництва. Натомість Україна зможе отримувати швейцарські запчастини.