«Бідні» українці мають найбільше нових квартир у Європі

За кількістю нових квартир на кожного жителя країни Україна обігнала Євросоюз, при цьому гривня за цей час знецінилася. Як пишуть профільні ЗМІ, відповідний вітчизняний показник, розрахований Нацбанком за підсумками 2017 року, становить 2,9 квартири на 1 тисячу осіб, тоді як в ЄС цей коефіцієнт дорівнює 2,8.

При цьому вітчизняні забудовники за рік прискорилися на 13% у справі введення в експлуатацію нового житла, досягши рівня в 5,9 мільйона квадратних метрів – саме стільки вони здали в 2017-м. На Київ та область припало 43% – це перше місце. Конкуренцію столичному регіону намагаються скласти Одеса з передмістями і Львів, зазначають експерти.

Також підкреслюється, що за останній рік середня ціна квадратного метра житлової площі в столичних новобудовах майже не змінювалася, перебуваючи на позначці в 22 тисячі гривень. При цьому національна валюта за цей час знецінилася приблизно на 10%, через що зросла собівартість будівництва – значна частина необхідних для нього матеріалів закуповується за кордоном. Але забудовників це не зупинило – вони дедалі активніше наводнюють ринок новими квартирами.

Джерело.

Читайте також: